اصفهان، آماده میزبانی از مسافران نوروزی

اصفهان، آماده میزبانی از مسافران نوروزی

به گزارش دانلود عکس، اصفهان رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان ضمن اشاره به فراهم بودن زمینه های لازم برای استقبال از مسافران نوروزی در اصفهان، اظهار داشت: سیاست کلان ما در شورای سیاستگذاری رونق اقتصاد گردشگری و فراهم کردن سفر ارزان است.مهدی بقایی، امروز (دوشنبه ۲۱ اسفند) در نشست خبری تشریح برنامه های ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان، اظهار نمود: فعالیتهای ستاد سفر شهر اصفهان دارای سه مرحله سیاستگذاری و برنامه ریزی، آماده سازی و عملیات و اجرا است و از ۲۴ اسفندماه تا ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ به مدت یک ماه اقدامات خویش را اجرایی خواهد نمود.

وی ضمن اشاره به این که در خیلی از مناسبت های غیر از عید نوروز، جمعیت زیادی از گردشگران نسبت به نوروز به اصفهان سفر می کردند، اضافه کرد: از دو سال قبل ستاد سفر را به صورت ثابت داریم و تنها در پاییز کمتر گردشگرپذیر هستیم. ستاد سفر نوروز سال جاری ۱۲ کمیته شامل اسکان، کمیته فرهنگی، حمل و نقل، قضایی، اقتصادی و گردشگری، سرمایه گذاری، امنیت، حراست و پشتیبانی ایمنی و حراست، خدمات شهری، اطلاع رسانی و آمار و ارزیابی فعالیت خواهند کرد.

سیاست شهرداری اصفهان، رونق اقتصاد گردشگری و فراهم کردن سفر ارزان

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان با تاکید بر این که سیاست کلان ما در شورای سیاستگذاری رونق اقتصاد گردشگری و فراهم کردن سفر ارزان است، اظهار داشت: اولویت های اسکان مانند سال قبل هتل ها، میهمان پذیرها، خوابگاه ها، مراکز آموزش وپرورش، خانه های مسافر و استیجاری و هم کمپ فدک خواهند بود و در حوزه میراث خانه های مسافر و در شهر هم منازل استیجاری بعنوان ظرفیت اسکان دیده شده است، آموزش و پرورش هم مدارس غیرانتفاعی را به ظرفیت اسکان خود افزوده است، همینطور طبق آمار جامعه هتل داران سال جاری هزار تخت به اسکان ما در فضای هتل ها اضافه شده است.

برنامه های تفریحی پس از افطار اجرا می شوند

وی از جانمایی مکان هایی برای صرف غذا ویژه مسافران توسط حوزه کنترل نظارت و ستاد احیا در نقاط گردشگرپذیر اطلاع داد و خاطرنشان کرد: بیشتر فعالیتهای فرهنگی در نوروز بعد از افطار صورت می گیرد، چند برنامه همچون برنامه های باغ غدیر ویژه بازی، برنامه ای در سطح ملی در میدان امام خمینی (ره)، مناجات خوانی، برنامه تحویل سال در گلستان شهدا و اجرای برنامه هر شب در کوه صفه بخشی از فعالیتهای کمیته فرهنگی است، امیدواریم بخش خصوصی به حوزه اقتصاد گردشگری ورود کند و اجرای برنامه ها را بر عهده بگیرد.

بقایی ضمن اشاره به دیگر اقدامات توضیح داد: در چند سال گذشته در کمیته حمل و نقل برنامه ریزی کرده ایم تا گردشگران کمتر با وسیله شخصی به فضاهای شهری مرکزی بیایند و براین اساس اتوبوس گردشگری را از یک خط به سه خط و از سه خط به شش خط اتوبوس افزایش دادیم. همینطور فعالیت مترو در نوروز از ۹ بامداد تا ۹ شب برنامه ریزی شده است و پارک هزار خودرو به ظرفیت پارکینگ های شهر اضافه شده است.

۲۰۳ محله هم به همت ۲۸۰۰ نیروی خدمات شهری خانه تکانی شده است

وی با بیان این که ۲۰۳ محله هم به همت ۲۸۰۰ نیروی خدمات شهری خانه تکانی و شست وشو شده است، توضیح داد: باغ فدک را به مکان هویت دار فرهنگی تفریحی تبدیل نموده ایم، این باغ دارای هویت بصری و لوگو شده است، در این خصوص عملیات اجرایی فاز سوم دریاچه فدک شروع شده است و پیشبینی می شود تا نیمه اول سال آینده به بهره برداری برسد، این طرح دارای آب نما و طراحی ویژه است.

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان در مورد عرضه خدمات اساسی، تاکید کرد: سرویسهای بهداشتی چند درجه دارد، بعضی همچون سرویسهای کنار زاینده رود بگونه ای است که باید شبانه روزی باز باشد، حدود ۲۲ سرویس بهداشتی حاشیه زاینده رود در عرض یک ماه با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان تخریب کامل و از ابتدا بازسازی شده است که در مناطق ۵، ۶، ۳، ۱ و ۴ قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه روشنایی شهر در حیطه اختیار شهرداری نیست و بر عهده اداره برق است، اظهار داشت: تنها نورپردازی بر عهده شهرداری است که شهرداری اعلام نموده است در هر مکانی که درختان جلوی نور را گرفته اند، آمادگی هرس را دارد.

۷۰۰ نفر نیروی امر به معروف در مکانهای گردشگری حضور خواهند داشت

بقایی با بیان این که سال جاری حدود ۷۰۰ نفر نیروی آموزش دیده امر به معروف تحت نظر ستاد احیا در مکانهای گردشگری حضور خواهند داشت، اعلام نمود: با توجه به هماهنگی های کمیته قضایی با ستاد احیا در سال گذشته، مقرر شد که تمام بخش ها در یک تیم و یک فاز جمع شوند، متولی این اقدام ستاد احیاست و تیم ها در مکانهای گردشگری حضور دارند، تذکرات شامل تمام تذکرات همچون شهری است و به تیم ها آموزش داده می شود. همینطور قبلاً بخش های مردمی ایام نوروز در سطح شهر در مورد حجاب فعالیت می کردند.

وی افزود: در بهره مندی گردشگران از فضای سبز، متفاوت از دیگر شهرها عمل می نماییم، در این خصوص یکی از طریق های حفظ محیط زیست استفاده از گونه های مقاوم است، به جهت اینکه زیبایی فضای سبز حفظ شود، اجاره برگزاری چادر خواب در فضای سبز نمی دهیم و با تلاش همکارانم همه مهمانان را به سمت کمپ راهنمایی می نماییم که البته کار طاقت فرسایی است. سال جاری ۱۱۰۰ فلاورباکس برای نوروز و استفاده در سطح شهر آماده شده و گذر گل و گذر عکس در فضای روبه روی هتل عباسی خواهیم داشت تا شهروندان و گردشگران حال خوبی را تجربه کنند.

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به اینکه حجم زباله در ایام آخر سال در بعضی روزها ۱.۵ برابر بیشتر می شود، براین اساس حجم نیروها را برای خدمت رسانی اضافه کرده ایم، اضافه کرد: در جهت رضایت بیشتر شهروندان در حوزه سامانه ۱۳۷ اداره عملیات و هماهنگی شکل گرفته است و درخواست های مردم به صورت متمرکز به ما ارسال می شود؛ ما برای رفع مشکلات و انجام درخواست شهروندان در کوتاهترین زمان با مناطق هماهنگی خواهیم کرد، در مرحله آزمایشی طرح هستیم و تابحال با افزایش ۱۰ درصدی شهروندان روبه رو بوده ایم.

پدیده کلید به دست نداریم

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا در خصوص این که چه تمهیداتی برای فعالیت صنوف و خانه های استیجاری متخلف در نظر گرفته شده، اظهار داشت: پدیده کلید به دست در مبحث خانه های استیجاری در نوروز نداریم و یا به ندرت میتوان مشاهده کرد، کمیته انتظامی ستاد با متخلفان در این مورد برخورد قانونی خواهد نمود. با توجه به تقارن ایام نوروز و ماه رمضان، کمیته انتظامی و قضایی فعال خواهد بود و مشخص شده است که طی ایام نوروز کدام مغازه ها، رستوران ها و مکانها برای عرضه خدمات به مسافران در طول روز باز باشند.

منبع:

1402/12/22
08:50:42
5.0 / 5
205
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , بازی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس