جشن های سراسری رمضان در سطح استان تهران

جشن های سراسری رمضان در سطح استان تهران

به گزارش دانلود عکس، مدیرکل اجتماعی استانداری تهران اظهار داشت: رویداد فرهنگی مذهبی جشن رمضان با هدف تقویت همبستگی و ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی انجام می شود.به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، مرتضی خدمتکار آرانی با اشاره به برگزاری رویداد فرهنگی مذهبی جشن رمضان در سطح استان تهران اظهار داشت: رویداد فرهنگی مذهبی جشن رمضان در تقارن ماه مبارک رمضان، ماه میهمانی خدا و عید نوروز با هدف ایجاد فرصت برای افزایش فضای پرشور و نشاط در جامعه برنامه ریزی و انجام می شود. این رویداد شاد با رویکرد فرهنگی، بستری را در جمع اقشار مختلف استان تهران در قالب جشنواره ها، نمایشگاه ها، اجرای آئین ها و رسوم و سنت های بومی و محلی فراهم می آورد.

مدیرکل اجتماعی استانداری تهراناظهارکرد: این رویداد فرهنگی مذهبی ورزشی ذائقه های مختلف را باتوجه به برنامه های متنوع پوشش می دهد و امیدواریم بتواند تحول فرهنگی ویژه ای در استان تهران خصوصاً شهرستان هایی که دارای اقوام مختلف ایران هستند، بوجود آورد.

وی با اشاره به اهمیت ترویج سنت های کهن ایرانی اسلامی اشاره کرد: در شهرستان هایی همچون بهارستان با تراکم اقوام مختلف از سراسر ایران اسلامی و شهرستان هایی چون فیروزکوه و دماوند با پیشینه کهن و دیگر شهرستان ها برآن شدیم تا برنامه ریزی دقیقی برای ترویج این آئین و رسوم و آداب کهن داشته باشیم.

خدمتکار با اشاره به زمان شروع این رویداد اشاره کرد: این رویداد مهم فرهنگی مذهبی از شنبه پنجم رمضان بصورت سراسری در استان تهران در امتداد تقویت همبستگی و انسجام بیشتر اقوام و طوایف شروع شده و تا ۱۵ رمضان همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) کار خودرا در شهرستان های ری و شهریار به پایان می رساند.
1402/12/26
12:43:13
5.0 / 5
176
تگهای خبر: جشن , جشنواره , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دانلود عکس