مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران خبر داد

افزایش استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز تهران به ۱۴۵ میلیون متر مکعب

افزایش استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز تهران به ۱۴۵ میلیون متر مکعب

دانلود عکس: مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران از افزایش استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز در تهران به 145 میلیون متر مکعب تا چشم انداز سال 1410 آگاهی داد.علی محمد مختاری در گفت و گو با ایسنا در تشریح تامین منابع آبی برای فضای سبز شهر تهران اظهار داشت: اساسا یکی از مشکلاتی که امروز در کلانشهرها وجود دارد، بحران آب است. پس باتوجه به تنش های آبی موجود برای آبیاری فضای سبز شهر تهران از پساب بهره گرفته شده است. به همین دلیل برمبنای تفاهمنامه شهرداری با وزارت نیرو که در این دوره منعقد گردید تا سال ۱۴۱۰ مقرر شده ۱۴۵ میلیون متر مکعب از پساب برای آبیاری فضای سبز شهر تهران استفاده گردد.

وی اضافه کرد: در سال ۱۴۰۲ نیز استفاده از پساب به۵۰ میلیون متر مکعب برای آبیاری فضای سبز پایتخت رسید که بدین سان از برنامه شهرداری جلوتر هستیم.

مختاری افزود: برای توقف و جلوگیری از فرونشست زمین در تهران کاهش استفاده از آب های زیرزمینی به عنوان منابع آبی در عرصه فضای سبز را در دستور کار قرار دادیم و بازچرخانی منابع آبی را بصورت جدی دنبال می نماییم همین طور استفاده از پساب هم افزایش پیدا خواهدنمود.

مدیرعامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران درباره ی کاشت چمن در فضای سبز شهر تهران نیز اظهار داشت: از حدود شش سال قبل کاشت چمن در تهران ممنوعست ولی کندن چمن های موجود نیز موجب لطمه به ریشه های درختان می شود. به همین دلیل کاشت گونه های مقاوم مانند زیتون را در تهران انجام می دهیم که موجب سایه اندازی روی چمن های موجود و از میان رفتن این چمن ها می شود.1403/01/04
16:32:10
5.0 / 5
164
تگهای خبر: شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دانلود عکس