درحاشیه جلسه هیئت دولت

زاکانی: ماجرای پارک قیطریه هیاهو بر سر هیچ است

زاکانی: ماجرای پارک قیطریه هیاهو بر سر هیچ است

به گزارش دانلود عکس، شهردار تهران اظهار داشت: در پارک قیطریه درختی قطع نمی گردد، بلکه یک ساختمان قدیمی به مسجد بدل می شود و به اقتضای نیاز پارک، سایر ظرفیت ها هم در نظر گرفته می شود، ازاین رو هیاهوها در این ماجرا بر سر هیچ است.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با حواشی ساخت مسجد در پارک قیطریه، اظهار نمود: ما مکرراً گفته ایم که این از مصوبات اساسی است که سابقه آن به دهه ۷۰ بازمی گردد. ۴۳ پارک در تهران وجود دارد که در این طرح بعنوان یکی از اماکنی در نظر گرفته شده تا نیازهای عمومی مردم را برطرف کند و یکی از این نیازها هم مسجد است.

وی ادامه داد: در این مورد خاص هم نه درخت قطع می شود و نه اتفاقی می افتد، یک ساختمان قدیمی را به مسجد بدل می کنند و به اقتضای نیاز پارک، سایر ظرفیت ها هم دیده شده است و ازاین رو هیاهوها بر سر هیچ است.

شهردار تهران در پاسخ به پرسشی در رابطه با وجود آثار باستانی در این پارک، اظهار نمود: چیزهای عجیبی گفته می شود که ما هم تعجب می نماییم. آنجا یک ساختمان روشویی است که بدون قطع درخت به یک مکان قابل استفاده و خوب بدل می شود. این امر فقط به مسجد محدود نمی گردد، حتی اضافه کردن مجموعه های آموزشی و خدماتی هم برای پارک ها در نظر گرفته شده است تا پارک های فرامنطقه ای تهران که این امکان برای شان وجود دارد بدون قطع درخت این مورد را تجربه کنند. ما سال جاری ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار اصله درخت کاشته ایم.
1403/01/15
15:54:23
5.0 / 5
86
تگهای خبر: آثار , آموزش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
دانلود عکس