افتتاح خانه بلدیه تا روز تهران

افتتاح خانه بلدیه تا روز تهران

به گزارش دانلود عکس، مدیر عامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران از افتتاح خانه بلدیه تا روز تهران اطلاع داد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، مسعود حق لطفی در نشست خبری در حاشیه تور بازدید خبرنگاران از روند ساخت پروژه های سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران با اشاره به اینکه سازمان عمرانی مناطق بعنوان بازوی اجرایی شهرداری در راه اندازی پروژه های بزرگ شهری است، اظهار نمود: این سازمان پروژه هایی همچون خانه شهر، پردیس های شماره ۳ و ۴، ساختمان شهردای منطقه ۶ و راه اندازی سوله های بحران، شتاب نگارهای سازمان بحران، پروژه های سازمان میادین و میوه و تره بار و ساختمان های نگهداری معتادان متجاهر، راه اندازی ۶ پارکینگ طبقاتی که دو مورد آن درحال انجام و ۴ مورد در آینده نزدیک کلنگ زنی می شود در دستور کار دارد.
وی با اشاره به اینکه ساخت ساختمان بلدیه از سال ۱۳۰۳ شروع و در ۱۳۰۵ به بهره برداری رسید، اظهار داشت: بلدیه در سال ۱۳۴۸ تخریب شد و بعنوان پارکینگ اتوبوس ها ایفای نقش می کرد، از سال ۹۶ ساخت آن مجدد آن آغاز شد و هم اکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در اواخر شهریور سال جاری و تا پیش از روز تهران با رویکرد فرهنگی و تاریخی به بهره برداری می رسد.
مدیر عامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران اضافه کرد: در بازآفرینی این ساختمان، نمای بیرونی آن قدیمی و سنتی و طراحی داخلی آن به روز و مدرن خواهد بود.
حق لطفی در رابطه با عدم ایجاد پارکینگ برای ساختمان بلدیه هم با اشاره به اینکه مبنای ما در طرح های درون بافت تاریخی و قدیمی اتکا به حمل و نقل عمومی است، اظهار داشت: نباید اتومبیل، مبنای طرح های توسعه شهری ما باشد. در طرح جامع در محدوده تاریخی تهران غلبه شبکه حمل و نقل عمومی وجود دارد و این ساختمان در تراز منفی دو به مترو دسترسی خواهد داشت. ازاین رو بازسازی این ساختمان با پارکینگ صفر و بر مبنای طرح های بالادست صورت خواهد گرفت.
وی در مورد ایجاد پارکینگ محدود در پروژه مجموعه ورزشی امامزاده یحیی با اشاره به اینکه در طرح جامع و تفصیلی در منطقه ۱۲، مجموعه فرهنگی ورزشی امامزاده یحیی بعنوان یک مجموعه محلی تعریف شده است، افزود: برای افراد آن محل طراحی شده و با این نگاه برای آن پارکینگ محدودی در نظر گرفته شده است.
حق لطفی در مورد کاربری مجموعه ساختمان بلدیه هم اظهار داشت: ساختمان بلدیه با کاربری فرهنگی و با نقش روابط عمومی شهرداری تهیه شده و بخش کوچکی از فضای آن برای بحث روابط عمومی پیشبینی شده است. در واقع نگهدارنده و بهره بردار آن روابط عمومی شهرداری خواهد بود.
1403/02/06
10:19:15
5.0 / 5
197
تگهای خبر: سنتی , شهرداری , طراحی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دانلود عکس