در حاشیه بازدید معاون وزیر ارتباطات مطرح شد؛

آسیاتک ابتدای شهریور از ۵۵۰مرکز داده پیام بهره برداری می کند

آسیاتک ابتدای شهریور از ۵۵۰مرکز داده پیام بهره برداری می کند

به گزارش دانلود عکس، معاون وزیر ارتباطات از پروژه ساخت فاز اول مرکز داده پیام شرکت انتقال دیتای آسیاتک بازدید نمود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از مهر؛ ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ علی اصغر انصاری، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات از پروژه عمرانی فاز اول مرکز داده پیام در منطقه ویژه اقتصادی پیام بازدید نمود. در این مراسم محمدعلی یوسفی زاده، مدیرعامل آسیاتک ضمن اشاره به این که پروژه مرکز داده پیام از آغاز تیر سال قبل شروع شده و ابتدای سالجاری به بهره برداری رسیده است، در رابطه با این پروژه اظهار داشت: هدف از تاسیس مرکز داده پیام افزایش ظرفیت مراکز داده، عرضه خدمات تجمعی به سازمان های بزرگ صاحب داده؛ مانند: بانکها و سازمان های دولتی و تسهیل دسترسی به خدمات پایگاه داده از راه خدمات ابری و سرورهای اختصاصی است.
وی در قسمت دیگری از این مراسم با تکیه بر این که آسیاتک در ساخت فاز نخست این مرکز داده، ۹هزار میلیارد سرمایه گزاری نموده است، در رابطه با آن خاطرنشان کرد: این مرکز داده ۵۵۰ رکی با ظرفیت هر رک ۶ کیلووات در محدوده ای به مساحت ۱۸۰۰ متر مربع درحال ساخت است. توان برق کل فاز اول این پروژه، پنج هزار کیلووات است و ۶ دستگاه دیزل ژنراتور با ظرفیت هر دستگاه ۱۶۷۵ کیلووات و ۱۲ دستگاه UPS که توان هر یک از آنها ۶۰۰ کیلووات است برای تأمین برق این مرکز داده طراحی و تعبیه شده است. مرکز داده پیام در رده ۳ استاندراد TIA-۹۴۲ قرار دارد و سطح افزونگی سیستم الکتریکال آن N+۱ است.
مدیرعامل آسیاتک در قسمت دیگری از این مراسم به معرفی مراکز داده میلاد، میرعماد، آزادگان و رایمون پرداخت.
معاون وزیر ارتباطات هم در نشستی که در حاشیه این بازدید برگزار شد؛ با اشاره به اینکه پیام همیشه بعنوان یک منطقه برای ایجاد قطب داده مطرح مورد توجه است، توضیح داد: راه اندازی مرکز داده در اولویت وزارت خانه است، هدف اینست که با به حداقل رساندن فرآیندها، مشکلات و موانع احتمالی بر سر راه توسعه این مراکز را برطرف نماییم.
اکبر قنبرپور، مدیرعامل مرکز ویژه اقتصادی پیام دباره تمهیدات انجام گرفته برای استقرار مراکز داده در این منطقه اظهار داشت: طی ۲ سال قبل ۱۰ شرکت به این مرکز اضافه و در مجموع، حالا ۱۶ واحد در قطب مرکز داده پیام مشغول فعالیت هستند. 2 نیروگاه برای عرضه خدمات به شرکتهای مرکز داده فعال شده اند که امکان تأمین برق را به صورت مستقیم برای متقاضیان فراهم نموده است.منبع:

1403/02/07
12:33:19
5.0 / 5
218
تگهای خبر: خدمات , شركت , طراحی , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانلود عکس