ایمن سازی بزرگراه های پایتخت برای کاهش تصادفات

ایمن سازی بزرگراه های پایتخت برای کاهش تصادفات

به گزارش دانلود عکس، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ایمن سازی بزرگراه های پایتخت با هدف کاهش تصادفات احتمالی و نقاط حادثه خیز اطلاع داد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، شهریار افندی زاده اظهار داشت: این طرح از بزرگراه آزادگان در مناطق ۱۸ و ۱۹ به عنوان معابر پرترددی که نیاز بیشتری به ایمن سازی و رسیدگی داشتند، شروع شده است.
وی با تکیه بر ضرورت ارتقای سطح ایمنی بزرگراه ها و پیش بینی تدابیر و تمهیدات لازم برای کاهش تصادفات اضافه کرد: بوسیله مناطق ۱۸ و ۱۹ نسبت به احصای کمبودها و کمبودهای بزرگراه آزادگان اقدام نموده و بعد از بررسی دقیق آنها، تجهیزات موردنیاز را مشخص و نسبت به رفع آنها اقدامات لازم انجام شد.
افندی زاده در ادامه اظهار داشت: خط کشی محوری، ممتد، منقطع و بستر جناغی ها، مرمت و نوسازی گاردریل ها، نصب تابلوهای خطرنما برای آشکارسازی و نصب انواع تجهیزات ایمنی همچون کاشن تانک و استوانه، از اقدام هایی است که در محدوده مناطق ۱۸ و ۱۹ شهرداری تهران انجام شده است.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران با اعلان اینکه مناطقی که محور آزادگان در محدوده آن قرار دارد، از مهم ترین برنامه های پیش بینی شده برای افزایش سطح خدمات و ایمن سازی است، اشاره کرد: در این طرح که از سال ۱۴۰۲ شروع شده، بیش از ۱۲ گروه اجرائی درحال فعالیت هستند و ۲۴ نقطه از جناغی ها با بهره گیری از ۴۴ قطعه کاشن تانک و ۱۲۰ عدد استوانه ایمن سازی و حدود ۱۵۰ شاخه گاردریل مرمت و تعویض شده است.
افندی زاده افزود: نصب بیش از ۱۰۰ عدد تابلوی خطرنما ۶۰*۲۰ و حدود ۶۴ هزار متر خط کشی منقطع و ۴۲ هزار متر خط کشی ممتد از دیگر اقداماتی بود که در امتداد ایجاد ایمنی بیشتر در بزرگراه آزادگان انجام شده است. ️
مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران تصریح کرد: در نظر است با تعیین اولویت بزرگراه ها و با مشارکت پلیس و شهرداری های مناطق، این طرح در تمام شبکه بزرگراهی تهران اجرا شود.

️ طبق گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، بزرگراه آزادگان از شاهراه های شهر تهران است که به سبب طول تقریبی ۵۹ کیلومتری، تردد بیش از پیش خودرو های سبک و سنگین، دسترسی های بسیار، سرعت بالای وسایل نقلیه و تعداد زیاد سرقت تجهیزات، ایمن سازی آن همیشه از دغدغه های اصلی مدیریت شهری شمرده می شود.
منبع:

1403/02/08
19:42:29
5.0 / 5
203
تگهای خبر: ایمنی , خدمات , شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دانلود عکس