مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری تهران:

موضوع شیرابه در مجموعه آرادکوه واقعیت ندارد

موضوع شیرابه در مجموعه آرادکوه واقعیت ندارد

به گزارش دانلود عکس، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از راه اندازی مرکز تحقیق و پژوهشی بصورت مشترک با شهاب خودرو آگاهی داد و اظهار داشت: ماشین هایی طراحی می کنند که بصورت وکیوم شده به هیچ عنوان شیرابه از آن خارج نشود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، رضا محمدی در حاشیه مراسم تکریم ۸۰۰ نفر از پاکبانان شهر تهران که به مناسبت روز جهانی کارگر برگزار گردید، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: بی شک امروز شهر تهران از پاریس تمیزتر است. هم اکنون نظرسنجی درباب نظافت شهر تهران از مردم انجام نشده است؛ اما سامانه ۱۳۷ که سامانه ای نظارتی است نظرات مردم را منعکس می کند. از این منظر شاهد کاهش ۶۵ درصدی شکایت ها در عرصه پسماند هستیم.
وی ادامه داد: از دید میدانی نیز باتوجه به بهبود عوامل موثر در نظافت شهر شاهد بهبود وضعیت هستیم. یکی از اشکالات ما در عرصه جمع آوری پسماند معدل مدل ماشین آلات بود که از ۹۱ تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری به ۱۴۰۰ خواهد رسید. این مساله می تواند تاثیر به سزایی در کیفیت جمع آوری زباله داشته باشد. از طرف دیگر کف حقوق پاکبانان از ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به ۱۲ میلیون تومان افزایش پیدا کرد تا بدین سان قدر این زحمتکشان بیشتر دیده شود.
محمدی اشاره کرد: برمبنای ابلاغیه وزارت کار سطح حقوق پاکبانان را افزایش دادیم و افزایش بیشتر نیز در دستور کار قرار گرفته است که اثرات آنرا می توانیم در کف خیابان مشاهده نماییم. وضعیت شهر تهران در عرصه پسماند بهبود یافته، ولی ما همچنان راضی به این مقدار نیستیم.
وی تاکید کرد: هم اکنون بالاترین امتیاز پیمانکاران در سطح مناطق ۷۵ از ۱۰۰ است که نشان میدهد همچنان جای کار وجود دارد البته پیمانکاری هم داریم که ۴۰ امتیاز کسب کرده است.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درباب وضعیت مخازن در سطح شهر اظهار داشت: سال قبل ۳۳ درصد کل مخازن سطح شهر نوسازی شد. ۱۷ هزار مخزن جدید در سال قبل در بین مناطق توزیع شد و در موضوع شستشو و نگهداشت مخازن باتوجه به تبدیل شدن قراردادها به قراردادهای حجمی، اساسا از این پس وضعیت شستشوی مخازن بهتر خواهد شد.
محمدی در پاسخ به سوالی درباب قیمت خرید زباله خشک در اپلیکیشن نوماند، اظهار داشت: قیمت خرید زباله خشک در نوماند توسط پیمانکاران در دل قراردادهای بسته شده تعیین شده است پیمانکاران باتوجه به هزینه های جمع آوری و حمل به این نرخها رسیده اند. بی شک این پیمانکاران هزینه هایی دارند که افرادی که بصورت بدون مجوز خریداری می کنند بالاتر باشد؛ اما غیر از پیمانکار شهرداری هر کسی نسبت به خرید زباله باارزش اقدام نماید، جرم است.

تنظیم پیش نویس قرارداد زباله سوز ۶ هزار تنی تهران تا دو هفته آتی
وی درباره ی زباله سوز ۶ هزار تنی تهران نیز اظهار داشت: با توجه به این که انعقاد چنین قراردادی در کشور در این سطح برای نخستین بار است شرکت های مشاور برای انعقاد این قرارداد نیاز به بررسی های بیشتر و گرفتن مشاوره های فنی بیشتر داشتند؛ پس قرار شد از مجموعه های دانشگاهی و همین طور کارشناسان وزارت کشور استفاده نمائیم. در این راه یک مشاور بین المللی نیز استخدام کردیم تا این قراردادها تنظیم شود. امیدواریم تا دو هفته آتی پیش نویس این قرارداد تنظیم شود.

موضوع شیرابه در مجموعه آرادکوه واقعیت ندارد
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درباب شیرابه و انتشار آن در هنگام حمل پسماند و در مجموعه آرادکوه، اظهار داشت: بیش از هفتاد سال است که در مجموعه آرادکوه زباله دفن می شود طبیعتا بوی نامطبوع در آنجا وجود دارد؛ پس برنامه ریزی شده که به عنوان تنها راهکار آلودگی زیست محیطی و گاز متان موجود در آنجا استحصال این گاز صورت گیرد که منابع و اعتبارات در طرح جامع دیده شده و مقرر بود تا اسفندماه سال قبل برای جذب سرمایه گذار اقدام گردد که با یک ماه و نیم تأخیر در اردیبهشت ماه فراخوان جذب سرمایه گذار صورت خواهد گرفت. هر چند که این مساله برای شهرداری تهران پرهزینه است؛ اما آنرا به عنوان یک راهکار تمام کننده و حلقه پایانی مدیریت پسماند پذیرفته است. اما موضوع شیرابه در مجموعه آرادکوه واقعیت ندارد و خوشبختانه دریاچه شیرابه ای که در گذشته وجود داشته امروز خشک شده و دیگر وجود ندارد.
محمدی درباب تعداد کاربران اپلیکیشن نوماند اظهار داشت: هدف گذاری که دنبال کردیم این بود که روزانه ۱۹۰۰ نفر در این اپلیکیشن ثبت نام کنند که در مجموع حدود ۴۲ هزار نفر می شد که هم اکنون ۴۵ درصد از هدف گذاری ما محقق شده است و تبلیغات مویرگی برای افزایش تعداد کاربران نیز بصورت جدی دنبال می شود.

جاری شدن شیرابه از خودرو های حمل پسماند تخلف است
وی درباب شیرابه ای که از خودرو های حمل پسماند بعضاً جاری می شود نیز اشاره کرد: تمام تلاش این است که به ویژه در فصول گرم با نوسازی ناوگان که قسمتی از آن مربوط به سیم تریلرها می شود بتوانیم این مساله را مدیریت نماییم. برخی از این خودرو ها در سال قبل نوسازی و اورهال شدند و نظارت بر پیمانکار نیز در این زمینه بصورت جدی بالا رفته است. اگر این مساله در سطح شهر دیده می شود تخلف است و اساسا با آن برخورد خواهیم کرد.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران افزود: مرکز تحقیق و پژوهشی بصورت مشترک با شهاب خودرو راه اندازی خواهیم کرد که ماشین هایی طراحی نمایند که بصورت وکیوم شده به هیچ عنوان شیرابه از آن خارج نشود و بدین سان وضعیت بهبود پیدا کند.
محمدی درباب بکارگیری اتباع بدون مجوز در عرصه مدیریت پسماند اظهار داشت: بکارگیری اتباع مجاز منع قانونی ندارد؛ اما از افراد زیر ۱۸ سال و اتباع غیرقانونی پیمانکاران نباید بهره گیرند و در صورت انجام این کار تخلف است و با آن برخورد می شود.
منبع:

1403/02/11
11:50:19
5.0 / 5
322
تگهای خبر: تبلیغ , خرید , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دانلود عکس