دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی:

تشکیل هیات امنای واحد برای ستادهای توسعه فناوری های اولویت دار

تشکیل هیات امنای واحد برای ستادهای توسعه فناوری های اولویت دار

دانلود عکس: دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی از تشکیل هیات امنای واحد برای ستادهای توسعه فناوری های اولویت دار آگاهی داد.به گزارش دانلود عکس به نقل از شورایعالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۹۸ شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به ریاست حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.
دکتر ایمان افتخاری، دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورایعالی انقلاب فرهنگی، بعد از این جلسه درباب پیشنهاد تشکیل هیات امنای واحد برای ستادهای توسعه فناوری های اولویت دار بیان کرد: بر طبق تاکید رییس جمهور بر ضرورت وجود هیئت امنای مشترک و متمرکز برای هدایت تمامی ستادهای فناوری با حمایت و پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جلسه شماره ۸۷۳ شورایعالی انقلاب فرهنگی، قرار شد ماده واحده ای درباب تشکیل هیات امنای واحد برای ستادهای توسعه فناوری های اولویت دار تدوین و در صحن شورایعالی انقلاب فرهنگی طرح شود.
وی اضافه کرد: معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری بمنظور ارتقای عملکرد و راندمان ستادهای توسعه فناوری های اولویت دار و ایجاد زمینه ساختاری لازم برای رفع چالش های اداری و مالی موجود این ستادها ماده واحده پیشنهادی خودرا برای تصویب در شورایعالی انقلاب فرهنگی به ستاد علم و فناوری ارسال کرد که بعد از بررسی های دقیق و کارشناسی در این ستاد، موضوع در این نشست ارائه شد و با استماع نظرات اعضای شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور قرار شد در جلسه آتی این شورا درباب اعضای این هیات امنا و حوزه وظایف آن جمع بندی صورت گیرد.
دبیر شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور درباب نهایی سازی پیش نویس سند ملی توسعه علوم و فناوری های کوانتومی بیان کرد: پیشنهاد تدوین سند ملی توسعه فناوری های کوانتومی توسط سازمان انرژی اتمی عنوان شد و در جلسه ۱۳۵ شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور مورخ قرار شد تدوین سند در دستور کار ستاد علم و فناوری قرار گیرد. بمنظور مشارکت سایر دستگاه ها در تدوین این سند مکاتباتی در این خصوص صورت گرفت و با عنایت به تدوین سندهای مختلف بخشی در این خصوص توسط دستگاههای مختلف، تمامی این سندها برای تهیه سند واحد و یکپارچه کوانتوم با ابعاد ملی دریافت و قرار شد بررسی و نهایی سازی پیش نویس این سند در قالب میز تخصصی تدوین سند کوانتوم انجام گرفته و برای طی پروسه تصویب در شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور طرح شود.
وی اضافه کرد: میز تخصصی تدوین سند کوانتوم بعد از برگزاری جلسات گوناگون کارشناسی با مشارکت سایر دستگاه ها و همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، نخستین پیش نویس این سند برای طرح در شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور آماده کرده است. در این نشست بعد از بیان اهمیت برنامه ریزی راهبردی در علوم و فناوری های کوانتومی و ملزومات توسعه این فناوری، کلیات سند عنوان شد. در جلسات آتی ستاد، درباب جزییات و برخی موارد باقیمانده تصمیم گیری خواهد شد، و امیدواریم طی هفته های آینده بتوانیم به تصویب پیش نویس در ستاد، جهت طرح و تصویب نهایی در شورایعالی انقلاب فرهنگی برسیم.


منبع:

1403/02/13
13:26:43
5.0 / 5
214
تگهای خبر: فرهنگ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانلود عکس