چرا ماشین ظرفشویی سامسونگ آبگیری نمی کند؟

چرا ماشین ظرفشویی سامسونگ آبگیری نمی کند؟

برای این که تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ با سهولت بیش تری انجام شود و در نهایت مشکل آبگیری نکردن این دستگاه برطرف شود، تکنسین های نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران، تمامی عوامل مرتبط با این خرابی را بررسی نموده و راهکار های لازم را برای رفع هر عامل شرح داده اند.


یکی از مهم ترین مشکلاتی که ممکن است برای ظرفشویی سامسونگ ایجاد شود، مشکل آبگیری نکردن است. این که چرا  ماشین ظرفشویی سامسونگ آبگیری نمی کند، از جمله سوالاتی که ممکن است کاربران زیادی آن را بپرسند و به دنبال شناسایی دلیل و تشخیص عامل اصلی آن باشند.

برای این که تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ با سهولت بیش تری انجام شود و در نهایت مشکل آبگیری نکردن این دستگاه برطرف شود، تکنسین های نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران، تمامی عوامل مرتبط با این خرابی را بررسی نموده و راهکار های لازم را برای رفع هر عامل شرح داده اند.

 

آیا مسیر ورود آب به ظرفشویی سامسونگ مشکل دارد؟

پیش از هر کاری، باید ابتدا مطمئن شوید که مسیر ورود آب به ماشین ظرفشویی سامسونگ، مشکل و ایرادی نداشته باشد. این مسیر شامل شیر آب، شلنگ ورودی و فیلتر ورودی می شود. بروز هر گونه ایراد در هر یک از این قسمت ها، ممکن است آبگیری ماشین ظرفشویی سامسونگ را با مشکل مواجه کند. در ادامه نحوه بررسی هر کدام را شرح داده ایم:

بررسی شیر آب ورودی ظرفشویی سامسونگ

مطمئن شوید که شیر آب باز است و فشار آب کافی وجود دارد. بسته بودن شیر آب و یا بروز ایراد در این شیر، می تواند عامل مهمی برای آبگیری نکردن ظرفشویی سامسونگ باشد.

نحوه بررسی شلنگ ورودی آب به ظرفشویی سامسونگ

بررسی کنید که شلنگ ورودی آب دچار خم شدگی، پیچ خوردگی یا گرفتگی و انسداد نشده باشد. هم چنین، از عدم وجود پارگی یا ساییدگی در شلنگ اطمینان حاصل کنید. وجود داشتن هر یک از این ایرادات، می تواند مانع از وارد شدن آب به ماشین ظرفشویی سامسونگ شود.

تمیز کردن فیلتر ورودی آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

فیلتر ورودی در پشت شیر ورودی آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ قرار دارد. این فیلتر برای جلوگیری از ورود ذرات به داخل این ماشین ظرفشویی تعبیه شده است. ایجاد هر گونه گرفتگی و یا مسدود شدن این فیلتر از وارد شدن آب به داخل ظرفشویی سامسونگ جلوگیری خواهد کرد. از این رو باید به صورت دوره ای برای نظافت و تمیز کردن فیلتر وردی اقدام نمایید. در صورت نیاز می توانید فیلتر جدیدی را جایگزین کنید.

سنسور نشت آب ظرفشویی سامسونگ ایراد دارد

در صورتی که سنسور نشت آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ فعال شود، ممکن است برای جلوگیری از نشت احتمالی، جریان آب به داخل این دستگاه را مسدود کند. از تعمیرکار متخصص ماشین ظرفشویی سامسونگ بخواهید تا با بررسی این سنسور، حتما در صورت نیاز آن را تعویض کند.

سنسور پاکیزگی آب ظرفشویی سامسونگ معیوب است

چنان چه سنسور پاکیزگی آب خراب باشد، ممکن است به طور اشتباه تصور کند که آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ کثیف است و از آبرسانی مجدد جلوگیری کند. اگر در عیب یابی این سنسور مهارت کافی ندارید، حتما با تکنسین متخصص ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید.

پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ خراب شده است

با بروز هر گونه ایراد در عملکرد پمپ تخلیه و خرابی آن، ممکن است نتواند آب را به درستی تخلیه کند و این امر باعث شود که سوئیچ شناور فکر کند که ماشین ظرفشویی سامسونگ هنوز پر است و از آبگیری مجدد دستگاه جلوگیری کند.

خرابی پمپ اصلی ظرفشویی سامسونگ را بررسی کنید.

در صورتی که پمپ اصلی دچار خرابی شده باشد، نمی تواند آب را با فشار کافی به داخل ماشین ظرفشویی پمپ کند. از این رو ماشین ظرفشویی سامسونگ با مشکل آبگیری نکردن مواجه می شود. از تعمیرکار متخصص بخواهید تا با عیب یابی پمپ اصلی، از سلامت آن مطمئن شود.

اتصالات برد کنترل ظرفشویی سامسونگ معیوب شده اند

ممکن است اتصالات بین برد کنترل و سایر اجزای ماشین ظرفشویی سامسونگ شل یا خراب شده باشند. بروز این قطعی و خرابی می تواند مانع از آبگیری ظرفشویی سامسونگ شود. باید تمامی آن ها مورد بررسی قرار بگیرند و در نهایت در صورت مشاهده اتصالات شل شده، در جای خود محکم شوند. هر یک از سیم های معیوب نیز باید با سیم هایی سالم جایگزین شوند. برای انجام این کار باید به خوبی با ساختار برد کنترل آشنا باشید.

برنامه نویسی برد کنترل ظرفشویی سامسونگ ایراد دارد

ممکن است برد کنترل به دلیل برنامه نویسی معیوب دچار مشکل شده و دستورات صحیح را به اجزای مربوط به آبگیری ارسال نکند. از این رو ایراد آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ بروز پیدا می کند. باید با تشخیص تعمیرکار ظرفشویی سامسونگ برای تعمیر و یا تعویض برد اصلی اقدام شود.

سیم کشی شیر برقی ظرفشویی سامسونگ خراب است

از سلامت سیم کشی شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ اطمینان خاطر کسب کنید. اتصالات را از نظر خوردگی یا شل شدن نیز مورد بررسی قرار دهید. در صورت مشاهده هر گونه اختلال در عملکرد شیر برقی، حتما برای تعویض کردن آن اقدام شود.

 

دیود ظرفشویی سامسونگ مشکل دارد

دیود ها قطعات الکترونیکی هستند که جریان را در یک جهت هدایت می کنند. در صورتی که دیود معیوب شده و ایراد داشته باشد، ممکن است به شیر برقی برق کافی نرسد. از این رو مرحله آبگیری ماشین ظرفشویی سامسونگ با مشکل مواجه شده و مختل می شود.

سوئیچ شناور ظرفشویی سامسونگ دچار ایراد شده است

ممکن است سوئیچ شناور به دلیل رسوبات یا جرم گیر کرده باشد. به همین دلیل عملکرد آن دچار اختلال شده و کارایی خود را از دست داده است. البته در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ، می توانید ارتفاع سوئیچ شناور را تنظیم کنید. اگر سوئیچ خیلی بالا تنظیم شده باشد، ماشین ظرفشویی ممکن است قبل از پر شدن کافی آب، از کار بیفتد. مطمئن شوید که رسوبات در سوئیچ شناور وجود نداشته باشند و تنظیمات آن به درستی صورت گرفته باشد.

سوئیچ قفل درب ظرفشویی سامسونگ عیب یابی شود

میکروسوئیچ در سوئیچ قفل درب قرار دارد و برای تشخیص بسته بودن درب در ساختار ظرفشویی سامسونگ کارایی دارد. در صورتی که میکروسوئیچ خراب شده باشد، فرمان بسته بودن درب دستگاه به برد کنترل ارسال نشده و از آبگیری کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ جلوگیری می شود. فکر می کند که درب باز است و آبگیری نمی کند. البته باید مطمئن شوید که قفل درب خراب نشده و درب به درستی بسته شده باشد. گاهی ممکن است معیوب بودن قفل درب، از فعال شدن سوئیچ قفل درب جلوگیری کند. برای بررسی این بخش ها، پیشنهاد می دهیم حتما از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در محل استفاده کنید.

1403/02/19
18:11:17
5.0 / 5
266
تگهای خبر: رپورتاژ , خدمات , متخصص , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دانلود عکس