مدیر كنترل جانوران مضر شهری شهرداری تهران:

روزانه حدود ۴۰ سگ زنده گیری می شود

روزانه حدود ۴۰ سگ زنده گیری می شود

به گزارش دانلود عکس، مدیر کنترل جانوران مضر شهری سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اظهار داشت: روزانه 30 تا 40 سگ در تهران زنده گیری می شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، داود گودرزی پیرامون آخرین وضعیت ساماندهی سگ های بلاصاحب و مبارزه با جانوران موذی اظهار داشت: در موضوع ساماندهی سگ های بلاصاحب، روزانه ۱۲ اکیپ جمع آوری به حاشیه مناطق ۱، ۲، ۵، ۲۲، ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۱۵، ۱۳، ۴ اعزام می شوند که مناطق یک، ۵ و ۲۲ بیشترین تعداد سگ بلاصاحب را دارد.
وی ادامه داد: با عنایت به این که پیام های سامانه ۱۳۷ شهرداری تهران به سازمان مدیریت پسماند ارجاع می شود، ماشین های جمع آوری سگ های بلاصاحب علاوه بر مناطق حاشیه ای به مناطق مرکزی هم اعزام می شوند.
گودرزی افزود: داروی کتامین که برای زنده گیری سگ ها استفاده می شود، بنا به دلایلی در بازار نایاب شده و سه ماه است که سگ ها را دنبال کرده و زنده گیری می نماییم. روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ سگ، زنده گیری و به نقاهتگاه آرادکوه منتقل می شود. در نقاهتگاه آرادکوه تیم پزشکی شامل ۲ دامپزشک، یک تکنسین و... در فضایی به وسعت ۱۱ هزار مترمربع مستقر هستند.
وی با اعلان اینکه کلینیک مذکور مجهز به دو اتاق عمل، داروخانه، لابراتوار و سونوگرافی است، تصریح کرد: سگ هایی که وارد نقاهتگاه آرادکوه شده، قرنطینه می شوند. سگ های بیمار جدا و تحت درمان قرار می گیرند. سگ های نر و ماده به محل های نگهداری جداگانه ای منتقل می شوند. این سگ ها پس از درمان با گرفتن تعهد از متقاضی برای مواردی همچون نگهبانی گاراژ، ویلا، باغ و... به اشخاص واجد شرایط واگذار می شوند.
مدیر کنترل جانوران مضر شهری سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به این که طبق دستورالعمل سازمان شهرداری ها، سگ های بلاصاحب باید عقیم شده و شناسنامه بهداشتی برای آنها صادر شود، افزود: همین طور به سگ های بلاصاحب واکسن های کنه، انگل، ضد هاری و... تزریق و با تعهد بمنظور امور نگهبانی واگذار می شوند.
گودرزی با اعلان اینکه تعدادی از افراد از آگاه نبودن شهروندان سوءاستفاده می کنند، اظهار داشت: شهروندان به حساب افرادی که خودرا حامی حیوانات می نامند پول واریز می کنند و موجب قدرتمندتر شدن این افراد می شوند. این افراد هم هنگام جمع آوری سگ ها از این کار جلوگیری می کنند، حتی در چند مورد موجب ضرب وجرح نیروهای ما شده اند.
مدیر کنترل جانوران مضر شهری سازمان مدیریت پسماند شهرداری اشاره کرد: تعدادی از شهرهای اقماری سگ های بلاصاحب را در اطراف شهر تهران رها می کنند که این مساله تبدیل به یک معضل برای پایتخت شده است.
گودرزی در مورد مبارزه با موش ها هم اظهار داشت: با تجمیع قراردادهای پیمانکاران رفت وروب و نظافت که از ۱۵۴ به ۱۴ پیمانکار رسیدیم موضوع ساماندهی جانوران مضر شهری در این ۱۴ قرارداد دیده شده است. بطوریکه کنترل موش و مبارزه با آن هم ذیل قراردادهای جدید است. طی سه ماه اخیر از سموم جدید در مبارزه با موش ها استفاده شده است و آمار شکایت مردمی در سامانه ۱۳۷ شهرداری تهران حکایت از کاهش تماس ها در مورد موش ها دارد. هر ماه بین ۲۰ تا ۲۵ درصد شکایت کاهش پیدا کرده است.
طبق گزارش سایت شهر، وی اشاره کرد: موش حیوان باهوشی است، در روش جدید مبارزه با موش ها از مواد غیرسمی نانو استفاده می شود که اگر نتیجه اجرای آن مثبت بود، در تمام سطح شهر از آن استفاده خواهد شد. درحال حاضر این روش بصورت پایلوت در منطقه ۱۲ شروع شده است. ریختن پسماند و زباله در جوی آب و... موجب ازدیاد موش می شود و تفکیک زباله از مبدأ تأثیر زیادی در کاهش موش ها دارد. در روش فیزیکی مبارزه از تله چسبی و دریچه های یک طرفه استفاده می نماییم و روش مکانیکی هم شروع شده است.1403/02/25
12:43:21
5.0 / 5
143
تگهای خبر: شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دانلود عکس