رئیس كمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر خبر داد

کاشت 50 هزار اصله درخت در بوستان چیتگر تا انتهای سال

کاشت 50 هزار اصله درخت در بوستان چیتگر تا انتهای سال

به گزارش دانلود عکس، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: تا پایان امسال حداقل 50 هزار اصله درخت در بوستان جنگلی چیتگر غرس خواهد شد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، مهدی پیرهادی درباب جایگزینی درختان جدید با درختان خشک بوستان جنگلی چیتگر، اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده قرار شده بصورت میانگین تا انتهای سال حداقل ۵۰ هزار اصله درخت جایگزین درختان خشک در این بوستان شوند.
وی با تکیه بر این که جایگزینی این درختان باید به تدریج و در زمان مناسب صورت گیرد، اشاره کرد: با این وجود بطور قطع تا انتهای سال این مهم به نتیجه خواهد رسید.
پیرهادی درباره ی نوع درختان پیش بینی شده برای غرس در بوستان جنگلی چیتگر، تصریح کرد: نوع درختان متناسب با شرایط بوستان خواهد بود.
طبق گزارش سایت شهر، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۲ نیز در ایام گذشته اعلام نموده بود: استفاده از درختان کم آب بر، سازگار و بومی و مقاوم در مقابل آفت ها و بیماریها، کاشت درختانی از قبیل زبان گنجشک، ارغوان، کاج سیاه، داغداغان و... همچون اقداماتی است که در این خصوص صورت خواهد گرفت.
محمدحسن فصیح اظهار داشته بود: چهار هزار و ۷۰۰ اصله درخت در این بوستان چکش خورده و طرح جایگزینی آنها بعد از اقدامات لازم توسط اداره کل منابع طبیعی اجرا می گردد. همین طور در هفته های گذشته با حضور دادستان عمومی و انقلاب تهران تعداد هزار اصله درخت در فاز غربی بوستان چیتگر کاشته شده و طی برنامه ریزی های انجام شده و زمان بندی های پیش بینی شده تعداد ۴ هزار اصله دیگر نیز غرس می شود.
منبع:

1403/04/16
11:32:26
5.0 / 5
124
تگهای خبر: خدمات , سلامت , شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس