رئیس دانشگاه لرستان خبر داد:

برگزاری كنكور با رعایت پروتكل های بهداشتی

برگزاری كنكور با رعایت پروتكل های بهداشتی

به گزارش دانلود عكس لرستان رئیس دانشگاه لرستان اظهار داشت: كنكور سراسری در استان هم همچون سایر استان های كشور از ۲۹ مردادماه تا اول شهریورماه به مدت چهار روز شروع شد.


دکتر خسرو عزیزی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه کنکور امروز با رشته هنر شروع شده است، اظهار نمود: تعداد داوطلبان در کل استان، حدود ۴۱ هزار و ۲۰۰ نفر است که در ۱۰ حوزه اصلی و ۱۸۰ حوزه فرعی، به رقابت خواهند پرداخت.
وی افزود: در کلیه حوزه ها، پروتکل های بهداشتی بر مبنای دستورالعمل های وزارت علوم و وزارت بهداشت، رعایت می شود و تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
رئیس دانشگاه لرستان اضافه کرد: در دانشگاه لرستان در مقایسه با کنکور سال قبل که کرونا وجود نداشت، سال جاری، چهار حوزه به حوزه های قبلی افزوده شده است چونکه فاصله گذاری بین صندلی های داوطلبان، به ۱۸۰ سانتی متر افزوده شده و استفاده از ماسک برای همه داوطلبان و عوامل اجرایی، الزامی است.
عزیزی، بیان نمود: از مجموع کل داوطلبان کنکور سراسری در استان، از نظر جنسیتی، ۵۸ درصد، زن و ۴۲ درصد، مرد هستند.
این مسئول خاطرنشان کرد: خوشبختانه نگرانی خاصی از نظر برگزاری کنکور وجود ندارد و تدابیر لازم اندیشیده شده اما تقاضای ما از والدین و همراهان داوطلبان کنکور این است که در محوطه های برگزاری حوزه های آزمون، تجمع نکنند چونکه هرگونه تجمع احتمالی در محوطه ها، سبب گسترش شیوع بیماری کرونا می شود؛ همینطور داوطلبان پس از آزمون که از حوزه خارج می شوند باید محل را بلافاصله ترک کنند.
وی اظهار نمود: تقاضای جدی من این است که والدین و همراهان داوطلبان، پس از اینکه داوطلب به حوزه رسید بلافاصله حوزه را ترک کنند تا تجمع احتمالی در محوطه های حوزه های کنکور، اتفاق نیفتد.
عزیزی اضافه کرد: این اطمینان خاطر را به مردم می دهیم که همه پروتکل های بهداشتی، چه قبل و چه حین آزمون با نظارت کامل نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی در همه حوزه ها اجرا می شود و عمده تقاضای ما همان گونه که گفتم عدم تجمع احتمالی والدین و همراهان داوطلبان در محوطه های حوزه های آزمون است.
منبع:

1399/05/31
12:00:16
5.0 / 5
1999
تگهای خبر: دانشگاه , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانلود عکس