امكان ورود دانشجویان خارجی به كشور از نیمه دوم شهریور ماه

امكان ورود دانشجویان خارجی به كشور از نیمه دوم شهریور ماه

به گزارش دانلود عكس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با صدور بخشنامه ای، زمان بندی درخواست روادید برای دانشجویان بین المللی جدیدا پذیرفته شده و یا شاغل به تحصیل در دانشگاه های ایران را اعلام نمود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا و بر مبنای اعلام سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، امکان ورود دانشجویان بین المللی به کشور از نیمه دوم شهریورماه صرفاً با تایید دانشگاه محل تحصیل و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی امکان پذیر است.
همچنین زمان شروع سال تحصیلی برای دانشجویان بین المللی جدید الورود دوره کارشناسی آبان ماه خواهد بود و دانشگاه ها می توانند در صورت لزوم برای این گروه از دانشجویان در مهرماه ۱۳۹۹ درخواست روادید تحصیلی نمایند.
بر اساس این بخشنامه، برای دانشجویان جدیدالورود مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان صدور روادید تحصیلی از ۱۵ شهریور ماه وجود خواهد داشت که البته این امر هم منوط به تشخیص و تایید دانشگاه در خصوص ضرورت حضور دانشجو می باشد.
بر اساس این بخشنامه، آن دسته از دانشجویان شاغل به تحصیلی که پس از شیوع کرونا از کشور خارج شده اند و دارای اقامت معتبر بوده، یا اینکه اقامت تحصیلی آنها در کشور متبوع به پایان رسیده است؛ بنا به تشخیص دانشگاه محل تحصیل خود تا تاریخ اول مهر سال 99 نیازی به دریافت روادید تحصیلی مجدد نداشته و بر مبنای هماهنگی می توانند از مبادی مرزی کشور وارد ایران شده و بعد از ورود، جهت تمدید اقامت الزاما به دفاتر کنسولی رجوع کنند.
در این بخشنامه تاکید گردیده است که نظارت بر شیوه صحیح برقراری پروتکل های بهداشتی و سایر الزامات قانونی در این خصوص بر عهده مسئولین محترم دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می باشد و این تصمیم تا زمانی قابلیت اجرایی دارد که از جانب ستاد ملی مدیریت مبارزه با ویروس کرونا دستور العمل جدیدی ابلاغ نشود.1399/06/06
22:45:49
5.0 / 5
2037
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس