معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خبرداد

عرضه آموزش تركیبی در دانشگاه امیركبیر

عرضه آموزش تركیبی در دانشگاه امیركبیر

به گزارش دانلود عكس معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به اینكه آموزش دانشجویان این دانشگاه در ترم جدید تركیبی است، اظهار داشت: برنامه ریزی برای اسكان دانشجویان جدیدالورود از اول آبان ماه در خوابگاه ها انجام می شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا؛ دکتر سیاوش خرسندی ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: امتحانات دانشگاه در ترم گذشته به صورت مجازی برگزار گردید که برپایه گزارش های رسیده امتحانات با دقت و صحت مناسب برگزار گردید و تنها گزارش های محدودی درمورد تخلفات امتحانی به دانشگاه عرضه شد و سیاست دانشگاه و شورای انضباطی در ارتباط با هر نوع تخلف آموزشی به خصوص در امتحانات مجازی برخورد جدی و احکام سنگین است در واقع دانشگاه درمورد این نوع تخلفات به هیج وجه مماشاتی ندارد.
ایشان در ادامه تصریح کرد: شورای انضباطی دانشگاه امیرکبیر در کمترین زمان به گزارشات عرضه شده را رسیدگی کرد و در جلسه اخیر این شورا احکام صادر شد. البته فضای برگزاری امتحانات ترم گذشته دانشگاه سالم بوده است و تعداد گزارش هایی که از تخلفات در زمان برگزاری امتحانات رسیده از ترم های عادی کمتر بوده است.
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: شورای انضباطی دانشگاه درمورد تخلفات امتحانی در ترم های مجازی با سرعت و دقت عمل می کند و برای متخلفان در این ترم ها احکام سنگین مانند تعلیق دو ترم هم صادر خواهد شد که در یک مورد در جلسه اخیر شورای انضباطی حکم یک ترم تعلیق و جریمه نمره ای در مورد دانشجوی متخلف صادر شد.
دکتر خرسندی تصریح کرد: ترجیح دانشگاه بر برگزاری امتحانات حضوری است اما اگر در ترم های آینده امتحانات به صورت مجازی برگزار شد، برای افزایش دقت و صحت امتحانات، علاوه بر امتحان کتبی اساتید از روش های متنوع ارزیابی همچون انجام مصاحبه و تدوین پروژه های عملی هم استفاده می نمایند در واقع برای کنترل صحت امتحانات از فناوری ها و تکنیک های جدید هم استفاده خواهد شد.
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درمورد اسکان دانشجویان در خوابگاه ها هم اظهار داشت: در تابستان سال جاری سه فار اسکان در خوابگاه ها داشتیم که در فاز اول یعنی تا آخر تیرماه ۲۳۰ دانشجو در خوابگاه های دانشگاه اسکان داده شدند. در فاز دوم که تا ۱۰ شهریورماه بود تعداد ۳۱۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی دانشگاه در خوابگاه ها اسکان داده شدند.
وی اظهار داشت: در فاز سوم هم اسکان دانشجویان کارشناسی برای دروس عملی است که از نیمه شهریورماه انجام می شود که در این فاز حدود ۲۰۰ دانشجو در ۴ خوابگاه اسکان داده می شوند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: از آغاز آبان ماه که دانشجویان جدیدالورود تحصیل خویش را آغاز می کنند هم خوابگاه ها برای اسکان دانشجویان برنامه ریزی خواهد شد. دانشجویان طی دو ماه گذشته توانستند در دانشگاه حضور پیدا کنند و فعالیت پژوهشی دانشجویان تحصیلات تکیملی و قراردادهای صنعتی و فعالیت دانش بنیان با وقفه مواجه نشد.
دکتر خرسندی اضافه کرد: برای ترم آینده تحصیلی مدل ترکیبی برای حضور دانشجویان در دانشگاه طراحی شده بدین سان که بازه های زمانی دانشجویان در دانشگاه حضور داشته باشند.
وی تصریح کرد: آزمایشگاه های دانشگاه در ماه های گذشته عموما باز بودند و با رعایت پروتکل های بهداشتی دانشجویان توانستند فعالیتهای پژوهشی خویش را در این مکان ها انجام دهند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: خوابگاه ها با ظرفیت کرونایی اسکان داده شد و ظرفیت ها برای ترم تحصیلی آینده هم به سازمان امور دانشجویان عرضه شده است. زمانی که برنامه ریزی آموزشی برای ترم تحصیلی جدید اعلام گردد امکانات دانشجویی هم متناسب با آن برنامه ریزی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، وی تصریح کرد: در زمان اسکان دانشجویان در خوابگاه ها موردی در خصوص بیماری کرونا نداشتیم در ابتدای اسکان دو مورد مشکوک به کرونا بودند که بعد از انجام آزمایشگاه مشخص شد که این دو دانشجو کرونا نداشتند.
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: در اتاق های خوابگاهی اسکان یک نفره داشتیم و در موارد خاص که بسیار نادر بود اسکان دو نفره را طراحی کردیم. ضمن اینکه فضاهای خوابگاهی به صورت مرتب ضدعفونی می شوند و می توان گفت فضای خوابگاهی دانشگاه ایمن است.
منبع:

1399/06/09
12:21:04
5.0 / 5
1769
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
دانلود عکس