عدم دسترسی به سایتها؛

علت اختلال امروز اینترنت در آمریكا و اروپا

علت اختلال امروز اینترنت در آمریكا و اروپا

به گزارش دانلود عكس امروز بامداد دسترسی به دهها وبسایت در آمریكا، اروپا و بخش هایی از آسیا مختل شد كه علت این مسئله مشكل فنی در شركت آمریكایی سنچری لینك بود.به گزارش دانلود عکس به نقل از ورج، شرکت آمریکایی سنچری لینک یکی از شرکت های بزرگ مخابراتی در این کشور است که خدمات مخابراتی، شبکه ای، امنیتی، کلود و غیره عرضه می دهد. سنچری لینک بیشتر از ۴۲۸۰۰ کارمند دارد و درآمد آن در سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۲۳.۴۴ میلیارد دلار بوده است.
بنا بر اعلام خود این شرکت نقص فنی باعث از دسترس خارج شدن خیلی از آدرس های آی پی و اسامی دامنه سایت های گوناگونی شد که از سنچری لینک خدمات دریافت می کردند. بنا بر اعلام شرکت مورد اشاره تمامی مشکلات فنی بوجود آمده تا ساعت ۱۱: ۱۵ دقیقه ظهر برطرف شدند.
مشکلات فنی این شرکت علاوه بر ناممکن کردن دسترسی به دهها وبسایت، استفاده از خدمات کلود آنرا هم ناممکن کرد و با عنایت به استفاده خیلی از سایت ها از این خدمات کلود آنها هم به صورت کامل یا نسبی از دسترس خارج شدند.
سنچری لینک اطلاعیه ای در این حوزه صادر کرده و از کاربران خود عذرخواهی کرده است. نقش مذکور تمامی دیتاسنترهای این شرکت را هم برای ساعت ها تحت تاثیر قرار داد. همچون سایت های مهمی که در آمریکا و غرب اروپا و شرق آسیا به همین علت از دسترس خارج شدند می توان به Discord، Hulu، Feedly، Xbox Live و غیره اشاره نمود.
سنچری لینک یک مرتبه هم در سال ۲۰۱۸ با نقص فنی گسترده روبرو شده بود و در نتیجه این مشکل خدمات تماس تلفنی اضطراری پلیس آمریکا از راه شماره ۹۱۱، خیلی از خودپردازها و سایت های مختلف از دسترس خارج شده بودند.

1399/06/10
10:49:12
5.0 / 5
1821
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دانلود عکس