رقابت ایده های دانشجویی در رفع چالش های صنعتی

رقابت ایده های دانشجویی در رفع چالش های صنعتی

به گزارش دانلود عكس با هدف مشاركت دانشجویان در رفع چالش های صنعتی، مسابقه ای تحت عنوان ره نشان برگزار می گردد و دانشجویان برگزیده از تسهیلات نخبگی بنیاد ملی نخبگان بهره مند خواهند شد.


به گزارش ایسنا، احسان ایرانمنش، مدیرعامل یک مرکز نوآوری و شتابدهی امروز در آیین رونمایی از طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان، با اشاره به برگزاری مسابقات "ره نشان"، اضافه کرد: دانشگاه ها با راه اندازی مراکز نوآوری و شتابدهی وضعیت خوبی نسبت به قبل دارند، اما معمولاً ایده های مطرح در این مراکز در جهت حل یک مسئله نیستند.
وی اظهار نمود: ازاین رو در صدد برآمدیم تا مسابقه "ره نشان" را در جهت رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان برگزار نماییم تا دانشجویان مستعد در جهت رفع چالش های صنعتی این شرکت ها با دانش خود حرکت کنند.
ایرانمنش با اشاره به اینکه دانشجویانی که بتوانند یک چالش صنعتی را رفع کنند، نخبه هستند، خاطرنشان کرد: برای برگزاری رویداد "ره نشان" هزار و ۶۰۰ شرکت جلسه برگزار کردیم و با مذاکرات و تأملات صورت گرفته ۱۰۰ پروژه تعریف شد که از این تعداد ۴۰ پروژه مورد تأیید قرار گرفت.
مدیر عامل این مرکز نوآوری با اشاره به روند مسابقه ره نشان، خاطرنشان کرد: طبق فراخوانی که از ۱۴ شهریور ماه از راه مراکز و انجمن های علمی اعلام شده، دانشجویان می توانند در جهت حل چالش های شرکت های مشخص شده اقدام نمایند و مشکلات این شرکت ها را با دانش خود برطرف کنند.
وی تاکید کرد: در مهرماه پس از ارزیابی تیم ها و افراد مشخص در مسابقه ره نشان، دانشجویان وارد پروژه می شوند و می توانند طی سه ماه با یکدیگر به رقابت بپردازند. در این حین، فرایند تیم سازی انجام می گیرد و در نهایت تیم های برگزیده وارد شرکت ها خواهند شد تا پروژه خویش را به نتیجه برسانند.
ایرانمنشبا بیان این که این مسابقه را در ۵ محور "انرژی و آب"، "محیط زیست"، "هوشمندسازی"، حمل و نقل" و "زیست شناسی" برگزار می شود، اظهار داشت: افراد و تیم های برگزیده که توانستند چالش صنعت مربوط را رفع کنند، مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار خواهند گرفت.
وی خاطرنشان کرد: دانشجویانی که دنبال فرصت توسعه توانمندی های خود هستند، می توانند در این رویداد ثبت نام کنند و از امتیازات نخبگی هم برخوردار شوند.
منبع:

1399/06/16
22:50:25
5.0 / 5
1765
تگهای خبر: انجمن , دانشجو , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس