رییس سازمان امور دانشجویان خبر داد

صدور 40 هزار كارنامه سنجش جسمانی برای دانشجویان

صدور 40 هزار كارنامه سنجش جسمانی برای دانشجویان

به گزارش دانلود عكس معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان از صدور ۴۰ هزار كارنامه سنجش جسمانی برای دانشجویان اطلاع داد و اظهار داشت: چندین سال است كه طرح غربالگری جسمانی دانشجویان انجام می شود تا انواع صدمه های اسكلتی و بدنی آنان مشخص و برای درمان اقدامات لازم سفارش شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر مجتبی صدیقی روز چهار شنبه در آیین مجازی افتتاح ۲۸ پروژه ورزشی دانشگاه ها با اشاره به اینکه در همه دانشگاه ها اتاق تندرستی بوجود آمده و در اکثریت دانشگاه ها هم مرکز مشاوره سلامت دایر شده است تا به دانشجویان در امر ورزش مشاوره تخصصی بدهد، اظهار داشت: از سال ۹۲ تابحال ۱۴۱ پروژه ورزشی زودبازده در همجواری خوابگاه های دانشجویی به بهره برداری رسیده است و در دانشگاه ها ۷۴ اتاق تندرستی و ۷۶ مرکز مشاوره تندرستی ایجاد و ۷۲ سالن ورزشی تجهیز شده است.
او همینطور با تاکید بر اهمیت سلامتی دانشجویان برای مسؤلان وزارت علوم اظهار داشت: چندین سال است که طرح غربالگری جسمانی دانشجویان انجام می شود تا انواع صدمه های اسکلتی و بدنی آنان مشخص و برای درمان اقدامات لازم سفارش شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، وی اظهار نمود: در آخرین طرح غربالگری صورت گرفته توسط مراکز مشاوره تندرستی دانشگاه ها ۴۰ هزار کارنامه سنجش جسمانی صادر گردیده است و این اطلاعات در حال آنالیز تخصصی است.
بر مبنای اعلام روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان، مسؤلان وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه، ۲۷ پروژه دانشگاهی به صورت مجازی افتتاح و ۲۴ هزار متر مربع به فضای ورزشی دانشگاه ها افزوده شد.
در این آیین مجازی که به مناسبت هفته دولت و بازگشایی دانشگاه ها صورت گرفت؛ ۱۸ زمین چمن مصنوعی، ۴ کفپوش زمین روباز، ۴ سالن بدن سازی و سوله ورزشی و یک سالن تیراندازی در ۲۳ دانشگاه و موسسه آموزش عالی به صورت همزمان راه اندازی شد.
همینطور برای بهره برداری از این پروژه ها ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه صرف شده است و در دانشگاه های علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان، خلیج فارس، هرمزگان، جهرم، سراوان، زابل، شهید باهنر کرمان، ولی عصر( عج) رفسنجان، مرکز آموزش عالی لامرد، صنعتی قم، مرکز آموزش عالی محلات، نهاوند، بزرگمهر قائنات، مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بویین زهرا، رازی کرمانشاه، شهید بهشتی، مجتمع آموزش عالی مهندسی اسفرایین، صنعتی ارومیه، مرکز آموزش عالی شیروان، مجتمع آموزش عالی گناباد، آموزشکده فنی و حرفه ای پسران، شهید مدنی آذربایجان، هنر اسلامی تبریز و صنعتی سهند به بهره برداری رسیدند.
منبع:

1399/06/20
11:36:05
5.0 / 5
1787
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانلود عکس