رییس صندوق رفاه وزارت بهداشت خبر داد

افزایش 50 درصدی وام های دانشجویی

افزایش 50 درصدی وام های دانشجویی

به گزارش دانلود عكس رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از افزایش ۵۰ درصدی وام های دانشجویی امسال اطلاع داد و اظهار داشت: پرداخت وام دستیاری پس از ابلاغ دستورالعملی كه در هفته جاری ابلاغ می شود آغاز خواهد شد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا؛ مهندس بهروز رحیمی در وبینار آموزشی مجازی با مبحث " ساختار بودجه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ستاد و علوم پزشکی" در مورد وضعیت بودجه صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، بیان نمود: ما سال جاری موفق شدیم با تلاشهای معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، رشد ۱۴۵ درصدی را در منابع عمومی صندوق رفاه داشته باشیم و این از همان کارها است که در سنوات آینده، رفاه دانشجویی را به دنبال دارد.
وی با بیان این که اضافه کردن ردیف بودجه مجزا و نشاندن آن در لایحه بودجه کارسختی است، عنوان کرد: ایجاد ردیف های جدید بودجه در سال ۹۹ کار بسیار سختی بود که سال جاری علاوه بر حفظ ردیف های بودجه، سه ردیف بودجه "تعمیر و تجهیز خوابگاه ها"، "تغذیه دانشجویان" و "وام دستیاری"را داشتیم.
این مقام مسؤول تصریح کرد: جالب است بدانید کل منابع دریافتی ما در چهار ماه ابتدایی سالجاری از مجموعه سازمان برنامه و خزانه کشور تا انتهای تیرماه جاری، از کل منابع سال ۹۸ عبور کرد که نشان از کار تیمی و سیستمیک است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اضافه کرد: سال جاری تفاهم نامه وام دستیاری امضا و منابع آن تأمین شده است به طوریکه با قرارداد با بانک مهر این منابع متمرکز شد و بر مبنای دستورالعملی که در هفته جاری ابلاغ خواهد گردید، ارائه وام های دانشجویان دستیاری وph.d را آغاز خواهیم کرد.
به قول وی؛ پیشبینی ما ارائه وام قرض الحسنه تا سقف ۱۰ هزار نفر به مبلغ ۱۵ میلیون تومان است، این پرداخت با تاکیدات دکتر لاری و پی گیری های انجام شده به بازنگری تفاهم نامه منتج شد که در نهایت پرداخت ما را از سه مرحله پرداخت ۵ میلیون تومانی به ۱۵ میلیون در یک مرحله تغییر در اقساط ۳۶ ماهه و سود ۴ درصد تغییر داد.

۳۸۰۰ دانشجو و خانواده تحت تکفل بیمه سلامت شدند
رحیمی به بیمه سلامت دانشجویان دستیاری اشاره نمود و خاطرنشان کرد: در این خصوص چندین بار به دستیاران و دانشجویان ph.d پیامک ارسال شد اما خواهش داریم معاونان فرهنگی و دانشجویی با دانشجویان جهت ثبت نام این دسته از دانشجویان ارتباط بگیرند. تا کنون سه هزار و ۸۰۰ دانشجو و خانواده تحت تکفل شان ثبت نام خویش را در این خصوص نهایی کرده اند و دفترچه بیمه سلامت برای این عزیزان صادر خواهد شد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان تصریح کرد: در این ایام هزینه های خانوار در حوزه های دانشجویی بالاتر خواهد رفت، هر قدر که تصور نماییم برگزاری کلاس ها در فضای مجازی و نبود دانشجویان در فضای خوابگاهی هزینه این عزیزان را کاهش خواهد داد اما به واقع دانشجویان هزینه بیشتری دارند و بر این اساس مراقبت خواهیم کرد تا بیشترین آرامش را برای دانشجویان ایجاد نماییم.
وی از رشد متوسط ۵۰ درصدی وام های دانشجویی اطلاع داد و اظهار داشت: از آغاز مهرماه جاری که ابلاغ اعتبارات را خواهیم داشت، وام تحصیلی برای مجردان ۵۰ درصد و متاهلان ۶۵ درصد، وام مسکن بسته به شهرهای مختلف بین ۲۰ تا ۳۵ درصد، وام ودیعه مسکن تا ۳۵ درصد و وام های ضروری تا سقف ۷۰ درصد افزایش پیدا خواهد نمود.
به گزارش مفدا، رحیمی خاطرنشان کرد: نکته مهمتر این که با عنایت به سقف ریالی پیشبینی شده و منابعی که تجمیع کرده ایم، افزایش دو برابری ریالی و تعدادی در کلیه وام های دانشجویی را خواهیم داشت.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اظهار داشت: نکته مهم این که در این ایام هزینه های خانوار در حوزه های دانشجویی بالاتر خواهد رفت، هر قدر که تصور نماییم برگزاری کلاس ها در فضای مجازی و نبود دانشجویان در فضای خوابگاهی هزینه این عزیزان را کاهش خواهد داد اما به واقع دانشجویان هزینه بیشتری دارند و بر این اساس مراقبت خواهیم کرد تا بیشترین آرامش را برای دوستان ایجاد نماییم.
این مقام مسؤول در انتها در مورد استفاده از ظرفیت خیران در فضای رفاهی دانشجویان، اظهار داشت: من گمان می کنم در این خصوص کوتاهی از سمت ما صورت گرفته و کمتر وارد کار شدیم و نیازهای بخش بهداشت و درمان در حوزه خیران بیشتر دیده شده است، در این عرصه نیازمند فضاسازی اجتماعی، ظرفیت سازی، شاخص سازی و نشان سازی هستیم تا بتوانیم پروژه هایی را برای مشارکت خیران طراحی نماییم. در این عرصه تابحال چهار جلسه با خیران داشته ایم و امید داریم ۴۸ پروژه باقی مانده خوابگاهی را با مشارکت سه ضلع "دانشگاه، صندوق رفاه و خیران" با ایجاد پروژه های خیرساز را دنبال نماییم.
منبع:

1399/06/23
21:38:50
5.0 / 5
1860
تگهای خبر: آموزش , بیمه , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دانلود عکس