به جرم انحصارطلبی تجاری ؛

شكایت كمیسیون تجارت فدرال آمریكا از فیسبوك قطعی است

شكایت كمیسیون تجارت فدرال آمریكا از فیسبوك قطعی است

دانلود عكس: كمیسیون تجارت فدرال آمریكا تا پیش از اختتام سال جاری میلادی از فیسبوك به جرم انحصارطلبی تجاری شكایت خواهدنمود.به گزارش دانلود عکس به نقل از انگجت، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا پس از بررسی های مفصل می خواهد از فیسبوک به سبب انحصارطلبی تجاری شکایت کند. این کمیسیون با بررسی نحوه خرید شرکت های کوچک تر توسط فیسبوک دراین زمینه به جمع بندی قطعی رسیده است.
نحوه خرید واتساپ و اینستاگرام توسط فیسبوک در دو سال اخیر سبب شده تا این شبکه اجتماعی بطور جدی به انحصارطلبی و کوشش برای از میدان به در کردن رقبا متهم شود. انتظار می رود تکمیل این تحقیقات به پس از سال ۲۰۲۱ کشیده شود.
کمیسیون مورد اشاره مدتی پیش فیسبوک را به سبب بی توجهی به لزوم حفاظت از حریم شخصی مشتریان ۵ میلیارد دلار جریمه کرده بود. علت این امر انتقال بدون اجازه اطلاعات شخصی کاربران فیسبوک به شرکت کمبریج آنالیتیکا با هدف بررسی میزان محبوبیت دونالد ترامپ نامزد وقت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود.
در جولای گذشته کنگره آمریکا مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک را فرا خواند تا در مورد عملکرد وی و به خصوص خرید یک میلیارد دلاری اینستاگرام تحقیق کند. در جریان این بررسی ها مدیران عامل گوگل و آمازون نیز فراخوانده شدند. در جریان بررسی های مذکور برخی ایمیل های رد و بدل شده میان مدیران ارشد فیسبوک افشا شد که در آنها بر لزوم خنثی سازی رقبای بالقوه و کنار زدن آنها تاکید شده بود و این مساله علاقه فیسبوک به رویه های انحصارطلبانه را بیش از گذشته نشان میدهد.

1399/06/26
14:10:03
5.0 / 5
1625
تگهای خبر: خرید , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس