معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشكی ایران:

دانشجویان تنها با معرفی نامه معاونت آموزشی به خوابگاه ها معرفی می گردند

دانشجویان تنها با معرفی نامه معاونت آموزشی به خوابگاه ها معرفی می گردند

به گزارش دانلود عكس معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشكی ایران از اجرای دستورالعمل های بهداشتی در خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: برای تمامی خوابگاه ها اتاق قرنطینه پیشبینی شده است و در ابتدای هفته یك بسته بهداشتی در اختیار دانشجویان قرار داده می شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر یوسف شفائی خانقاه درباره فعالیتهای معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایران به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید اظهار داشت: دانشجویان تنها با معرفی نامه معاونت آموزشی به خوابگاه ها معرفی می گردند.
وی ادامه داد: با عنایت به شیوع بیماری کرونا و لزوم برنامه ریزی به منظور حفظ سلامت دانش جویان و در جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، قبل از شروع سال تحصیلی جدید در جلسه با معاونت آموزشی، تصمیم بر این شد که دانشکده ها اسامی دانشجویان خویش را طبق اجبار حضور مشخص کرده و به معاونت آموزشی تحویل دهند و سپس معاونت آموزشی، این دانشجویان را با معرفی نامه و بازه زمانی حضور دانشجویان در دانشگاه جهت خوابگاه به معاونت دانشجویی معرفی نماید.
شفائی درباره رعایت پروتکل های بهداشتی در خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: در همه خوابگاه ها به صورت هفتگی، یک بسته ماسک هفت عددی به ازای هر دانشجو در اختیار خوابگاه قرار داده می شود و علاوه بر آن، وجود مایع ضد عفونی کننده دست در ورودی خوابگاه ها و راهروها جهت استفاده دانشجویان و البته ضد عفونی مداوم راهروها و راه پله های خوابگاه با مواد ضدعفونی کننده برای گند زدایی از برنامه های عمومی اجرایی در خوابگاه ها خواهد بود.
وی تصریح کرد: در ضمن در هر خوابگاه، یک اتاق تحت عنوان قرنطینه پیشبینی شده است و در صورت ضرورت هم پزشک انکال برای رسیدگی سریع به بیماران پیشبینی شده است.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره امکان رعایت فاصله اجتماعی در خوابگاه ها اضافه کرد: رعایت فاصله اجتماعی در خوابگاه بدین صورت است که دانشجویان در اتاق های کوچک یک نفر و در اتاق های بزرگ دو نفر اسکان داده می شوند که در تمامی خوابگاه های دانشگاه این موارد رعایت شده است و سرویسهای ایاب و ذهاب هم با ۵۰ درصد ظرفیت سرویس دهی می کنند.
وی با اشاره به ارتباط و تعامل معاونت فرهنگی و دانشجویی با شورای صنفی در دوران کرونا اظهار داشت: با عنایت به این که سفارش به عدم برگزاری جلسات به صورت حضوری است، ارتباط با نماینده دانشجویان و دانشجویان به صورت تلفنی و مجازی انجام می شود و برگزاری جلسه در سالن های بزرگ با حفظ فاصله و در زمان های کوتاه انجام می شود.
به گزارش مفدا، شفائی تصریح کرد: باآنکه سال جاری دانشگاه ها به علت شرایط ویژه ناشی از شیوع کرونا ناگزیر به تغییر رویه در شیوه های آموزشی خود هستند اما همچنان در تلاشند تا بستر تعلیم و تعلم را برای فرزندان این مرز و بوم به بهترین شکل آماده کنند.
منبع:

1399/06/29
14:06:49
5.0 / 5
1619
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس