معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشكی ایران خبر داد

پیشبینی اتاق های قرنطینه در خوابگاه های دانشجویی

پیشبینی اتاق های قرنطینه در خوابگاه های دانشجویی

به گزارش دانلود عكس معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشكی ایران از پیشبینی اتاق های قرنطینه در خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكی ایران به صورت هفتگی در میان دانشجویان خوابگاهی ماسك مجانی توزیع می نماید.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر شفائی ضمن بیان این مطلب به تشریح برنامه های دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال تحصیلی جدید پرداخت و اظهار داشت: با عنایت به شیوع بیماری کرونا و لزوم برنامه ریزی به منظور حفظ سلامت دانشجویان و در جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، قبل از شروع سال تحصیلی جدید در جلسه ای که با معاونت آموزشی این دانشگاه داشتیم، تصمیم بر این شد که دانشکده ها اسامی دانشجویان خویش را طبق اجبار حضور مشخص کرده و به معاونت آموزشی تحویل دهند و سپس معاونت آموزشی، این دانشجویان را با معرفی نامه و بازه زمانی حضوردر دانشگاه جهت خوابگاه به این معاونت معرفی نماید.
ایشان در ادامه در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی در خوابگاه های علوم پزشکی ایران هم خاطرنشان کرد: در همه خوابگاه ها به صورت هفتگی، یک بسته ماسک هفت عددی به ازای هر دانشجو در اختیار خوابگاه قرار داده می شود و علاوه بر آن، وجود مایع ضد عفونی کننده دست در ورودی خوابگاه ها و راهروها جهت استفاده دانشجویان و البته ضد عفونی مداوم راهروها و راه پله های خوابگاه با مواد ضد عفونی کننده برای گندزدایی از برنامه های عمومی اجرایی در خوابگاه ها خواهد بود.
معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: در هر خوابگاه، یک اتاق تحت عنوان قرنطینه پیشبینی شده است و در صورت ضرورت هم پزشک انکال برای رسیدگی سریع به بیماران پیشبینی شده است.
شفائی همینطور به رعایت فاصله اجتماعی در خوابگاه ها اشاره نمود و اضافه کرد: رعایت فاصله اجتماعی در خوابگاه بدین صورت است که دانشجویان در اتاق های کوچک یک نفر و در اتاق های بزرگ دو نفر اسکان داده می شوند که در تمامی خوابگاه های دانشگاه این موارد رعایت شده است و سرویسهای ایاب و ذهاب هم با ۵۰ درصد ظرفیت سرویس دهی خوهند کرد.
او همینطور تصریح کرد: دانشگاه دارای بستر اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و به خصوص کارآفرینی است و در این راستا بهتر است تا یکایک اعضای جامعه دانشگاهی با ایجاد فضایی همراه با نشاط، در راه پویایی علمی و فرهنگی در محیط دانشگاه تلاش کنند. از همین رو گرچه سال جاری دانشگاه ها به علت شرایط ویژه ناشی از شیوع کرونا ناگزیر به تغییر رویه در شیوه های آموزشی خود هستند، اما همچنان در تلاش هستند تا بستر تعلیم و تعلم را برای فرزندان این مرز و بوم به بهترین شکل آماده کنند.
منبع:

1399/07/03
12:29:42
5.0 / 5
1760
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس