مدیر تحصیلات تكمیلی دانشگاه خبر داد

آغاز ثبت نام نو دانشجویان امیركبیر از اوایل آبان

آغاز ثبت نام نو دانشجویان امیركبیر از اوایل آبان

مدیر تحصیلات تكمیلی دانشگاه صنعتی امیركبیر با تشریح نحوه حضور دانشجویان تحصیلات تكمیلی در دانشگاه اظهار داشت: برنامه ریزی شده كه ترم جاری به صورت تركیبی اجرا شود و دانشجویان دوره دكتری و كارشناسی ارشد سه هفته در دانشگاه حضور داشته باشند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر مرتضی کلاهدوزان ضمن بیان این مطلب با اشاره به انجام ثبت نام دانشجویان ترم های گذشته دانشگاه امیر کبیر اظهار نمود: باتوجه به شیوع بیماری کرونا و تاخیر در برگزاری کنکور سراسری و همین طور برمبنای اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور پیش بینی می شود که ثبت نام دانشجویان جدیدالورود با تاخیر و از اوایل آبان ماه آغاز شود.
مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: مقطع تحصیلات تکمیلی با مقطع کارشناسی از نظر ارائه دروس سالانه متفاوت است؛ به این نحو که در خیلی از دانشگاه ها ازجمله دانشگاه صنعتی امیرکبیر دروس دوره تحصیلات تکمیلی سالانه تدریس می شود؛ یعنی یک دفعه در سال ارائه می شود، بدین سبب ورود پذیرفته شدگان در ترم دوم سال تحصیلی امکان پذیر نیست و لازم است پذیرفته شدگان در ترم اول سال تحصیلی ثبت نام و آغاز به تحصیل کنند.
دکتر کلاهدوزان اشاره کرد: باتوجه به اهمیت کیفیت آموزش و پژوهش در این دانشگاه لازم است برنامه ویژه ای جهت برگزاری کلاس های ترم اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ در نظر گرفته شود تا دروس ارائه شده برای پذیرفته شدگان جدید به طور کامل و در زمان بندی مناسب ارائه شود.


نحوه دفاع پایان نامه ها در شرایط کرونایی
مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: باتوجه به مشکلات پیش آمده کوشیدیم در روند دفاع از پایان نامه ها با دانشجویان همکاری صورت گیرد و در ترم گذشته برای افرادی که با مشکل مواجه بودند و متقاضی استفاده از مرخصی تحصیلی بدون احتساب در سنوات بودند، همکاری لازم صورت گرفت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر کلاهدوزان اشاره کرد: در ترم گذشته اهتمام شد روند دفاع از پایان نامه ها به صورت یک سیستم ترکیبی صورت گیرد، به نحوی که بعضی از داوران به صورت غیر حضوری در جلسه دفاع حضور داشتند.

وی افزود: در مقاطعی که شدت بیماری افزایش یافته، به نحوی برنامه ریزی صورت گرفت که دفاع از پایان نامه ها به صورت کاملا مجازی باشد.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: می توان گفت در ترم گذشته باتوجه به شیوع بیماری کرونا پایان نامه ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به صورت ترکیبی دفاع شد.

امکان استفاده دانشجویان از آزمایشگاه ها
دکتر کلاهدوزان اظهار داشت: به دانشکده ها پیشنهاد شد که برنامه ریزی لازم جهت استفاده از آزمایشگاه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گیرد تا دانشجویان بتوانند از این امکانات در پیشبرد برنامه های پژوهشی خود استفاده کنند.
مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار نمود: آماری در خصوص اینکه شرایط کرونا تاثیری بر کیفیت پژوهش ها گذاشته است، وجود ندارد و در دانشگاه صنعتی امیرکبیر باتوجه به حساسیت های استادان و گروه های آموزشی تلاش شده تا کارهای پژوهشی با کیفیت سابق خود ادامه یابد.
دکتر کلاهدوزان اظهار داشت: دفاتر آموزشی دانشگاه دارای ترافیک کاری زیادی هستند، اما همیشه اهتمام بر این است که سرویس دهی بهینه به دانشجویان صورت گیرد.

راه اندازی سامانه سامت در دانشگاه
وی با اشاره به راه اندازی سامانه سامت در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: این سامانه برای پیگیری کارهای دانشجویان و فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه بر بستر وب به راه افتاده است.
مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: با توجه به این که این سامانه تحت وب است، استادان، فارغ التحصیلان، دانشجویان و کارشناسان دانشگاه محدودیت زمانی و مکانی در استفاده از آن ندارند. تابحال حدود ۱۰ هزار درخواست از طرف دانشجویان در این سامانه ثبت شده است.
وی اشاره کرد: در این سامانه روند فعالیت ها از طرف استادان، دانشجویان، کارشناسان و مدیران دانشکده ها قابل پیگیریست و این سامانه به صورت هوشمند فعالیت می کند.
مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: برنامه ریزی توسعه این سامانه به صورتی تنظیم شده است که سرویس دهی لازم را به صورت کاملا الکترونیکی در اختیار استادان، دانشجویان، مدیران و کارشناسان دانشگاه قرار دهد.
دکتر کلاهدوزان اضافه کرد: درحال برنامه ریزی هستیم که در این سامانه روند فراغت از تحصیل و تحویل مدارک به فارغ التحصیلان به صورت کاملا الکترونیک و در اسرع وقت صورت گیرد.
وی افزود: امیدواریم خدمت رسانی به استادان، دانشجویان، کارشناسان و مدیران دانشگاه در آینده نزدیک به صورت کاملا الکترونیکی صورت گیرد.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: نتیجه پروسه صورت گرفته در این سامانه در هر مرحله بوسیله ایمیل به ذینفعان اطلاع رسانی می شود.

نحوه حضور دانشجویان دوره دکتری در دانشگاه
دکتر کلاهدوزان اظهار داشت: دانشجویان مقاطع دکتری عموما دو ترم به آموزش و ستاندن دروس اقدام می کنند و سال دوم به بعد فعالیت پژوهشی دارند. بدین سبب برای اغلب این دانشجویان حضور در کلاس درس مطرح نیست.
وی ادامه داد: برای دانشجویان ورودی جدید و قدیم که درس دارند نیز برنامه ریزی شده تا بتوانند سه هفته در دانشگاه حضور داشته باشند.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار نمود: در دوره تحصیلات تکمیلی حضور دانشجو و همکاری با استاد جهت پیشبرد اهداف پژوهشی از اهمیت زیادی برخوردارست.
دکتر کلاهدوزان اظهار داشت: این دانشگاه بیش از ۶ هزار دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی دارد که به نسبت ۲ به ۱ بین مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تقسیم می شود.

وی عنوان کرد: هرساله حدود هزار و ۵۰۰ دانشجوی جدید در مقطع کارشناسی ارشد و حدود ۳۰۰ دانشجو در مقطع دکتری در این دانشگاه پذیرش می شوند.
منبع:

1399/07/04
20:29:26
5.0 / 5
1692
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
دانلود عکس