سازمان فضایی ایران منتشر كرد؛

پیش بینی ماهواره ای از ریسك آتش سوزی زاگرس در هفته آینده

پیش بینی ماهواره ای از ریسك آتش سوزی زاگرس در هفته آینده

دانلود عكس: پیش بینی ریسك آتش سوزی زاگرس با بهره گیری از داده های ماهواره ای نشان میدهد كه در 8 روز آینده، آتش سوزی بخش های وسیعی از ناحیه رویشی زاگرس و همین طور شمال شرق كشور را تهدید می كند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از مهر، اداره کل سنجش از دور سازمان فضایی ایران نقشه ماهواره ای پیش بینی ریسک آتش سوزی مربوط به ناحیه زاگرس را منتشر نمود. برمبنای نقشه پیش بینی ریسک آتش سوزی که مربوط به امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ می شود، مشابه روزهای گذشته بخش های وسیعی از ناحیه رویشی زاگرس شامل استان های مرکزی، ایلام، لرستان، کرمانشاه، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و فارس در معرض ریسک بالای آتش سوزی قرار خواهند داشت. در شمال شرق نیز استان های خراسان رضوی و شمالی در معرض ریسک بالای آتش سوزی قرار دارند.
اداره سنجش از دور سازمان فضایی ایران در همین حال با اشاره به پیش بینی ماهواره ای از ریسک آتش سوزی در بازه زمانی ۲۰ تا ۲۸ خردادماه نیز اعلام نمود: طی ۸ روز آینده آتش سوزی بخش های وسیعی از ناحیه رویشی زاگرس و همین طور شمال شرق کشور را تهدید می کند. بررسی ها نشان میدهد که میزان ریسک آتش سوزی در ایام مختلف متغیر خواهد بود. بالاترین ریسک آتش سوزی برای ناحیه رویشی زاگرس در تاریخ ۲۳ و ۲۴ خرداد پیش بینی شده است. همین طور بخش هایی از شمال کشور از کلاس ریسک پایین آتش سوزی به کلاس ریسک متوسط و بالا تغییر وضعیت خواهند داد.


منبع:

1399/03/22
13:41:13
5.0 / 5
2307
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس