یك مسئول:

نقش دانشگاه لرستان بعنوان دانشگاه جامعه محور و تقاضامحور، گسترش یابد

نقش دانشگاه لرستان بعنوان دانشگاه جامعه محور و تقاضامحور، گسترش یابد

به گزارش دانلود عكس لرستان رئیس دانشگاه لرستان اظهار داشت: نقش دانشگاه بعنوان یك دانشگاه جامعه محور و تقاضا محور، گسترش یابد.


خسرو عزیزی در نشست صمیمی هئیت رئیسه دانشگاه لرستان با نماینده ولی فقیه در لرستان، گزارش عملکرد کاری از فعالیتهای دانشگاه در مدت چند سال گذشته را عرضه کرد.
وی در گزارش عملکرد کاری، به این نکته اشاره نمود که بعد از شیوع بیماری کرونا در اسفندماه ۹۸، بلافاصله با تلاشهای تیم مدیریتی دانشگاه لرستان، زیرساخت های لازم برای آموزش غیرحضوری و الکترونیکی دانشجویان فراهم گردید و خوشبختانه هم اکنون، مشکل خاصی در این حوزه وجود ندارد.
رئیس دانشگاه لرستان خاطرنشان کرد: با کوشش های اعضای هیئت علمی دانشگاه و برنامه ریزی ها و حمایت های تیم مدیریتی، رتبه دانشگاه لرستان در نظام رتبه بندی معتبر پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) از رده بندی ۵۰ _ ۴۱ به ۴۰_ ۳۱ ارتقاء یافته است؛ همینطور اسم دانشگاه لرستان برای نخستین بار در نظام رتبه بندی معتبر بین المللی تایمز، قرار گرفته است.
عزیزی تصریح کرد: در زمینه رتبه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه لرستان هم باید گفت رتبه این آزمایشگاه در میان بیشتر از ۲۵۰ آزمایشگاه کشور، به رتبه ۲۱ ارتقاء یافته است که همگی این شاخص ها نشان دهنده حرکت رو رشد کمی و کیفی دانشگاه لرستان در فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی است.
وی افزود: از اقدامات مهم انجام شده ایجاد شبکه ملی جامعه و دانشگاه لرستان بوده است که دارای کارگروه های تخصصی در رابطه با ظرفیت ها و نیازهای لرستان است و بایستی ارتباط این شبکه با مجمع نمایندگان استان و مدیران اجرایی استان بیشتر شود تا نقش دانشگاه بعنوان یک دانشگاه جامعه محور و تقاضامحور، گسترش یابد.
رئیس دانشگاه لرستان بیان نمود: خوشبختانه از سال ۹۳ تاکنون، سرانه فضای آموزشی و رفاهی دانشگاه از هفت مترمربع به ۱۴ مترمربع افزایش یافته است.
عزیزی افزود: دفتر ارتباط با جامعه و صنعت در دانشگاه لرستان در همین چند سال گذشته، به مدیریت ارتباط با جامعه و صنعت ارتقاء یافته است که نشان دهنده تلاش تیم مدیریتی دانشگاه لرستان برای تقویت و گسترش ارتباط بین دانشگاه و جامعه در جهت رفع مشکلات و چالش های استان است.
وی بیان نمود: افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان به هفت شرکت، ایجاد پژوهشکده زنبور عسل دانشگاه لرستان، ایجاد مرکز تحقیقات بلوط دانشگاه لرستان و ایجاد مرکز نوآوری دانشگاه لرستان، همگی در جهت افزایش نقش دانشگاه در عرضه راهکارهای علمی و کاربردی برای رفع مشکلات و چالش های استان و پشتیبانی از ایده پردازی و نوآوری بوده است.
رئیس دانشگاه لرستان اظهار نمود: فضای فعالیت دانشجویی در دانشگاه لرستان، یک فضای بانشاط، سرزنده، پویا، متعادل، به دور از حاشیه و قانونمند است.1399/08/02
16:15:04
5.0 / 5
1463
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دانلود عکس