مدیر كل فرهنگی وزارت علوم به دانلود عكس خبر داد؛

صدور كارنامه فرهنگی برای دانشجویان از ترم آینده

صدور كارنامه فرهنگی برای دانشجویان از ترم آینده

مدیر كل فرهنگی وزارت علوم از صدور كارنامه فرهنگی برای دانشجویان دانشگاه ها خبرداد و اظهار داشت: امیدواریم از شروع ترم آینده بتوانیم به روش جامعی در این زمینه برسیم.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا؛ مهندس محمدهادی عسکری در نشست خبری مجازی نهمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویان(امید) به تشریح جزئیات این جشنواره پرداخت و اظهار نمود: هشتمین دوره این جشنواره به میزبانی دانشگاه شیراز انجام شد و نهمین دوره جشنواره فیلم وعکس دانشجویان « امید» نیز با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر 5 تا 8 آبان ماه در دانشگاه خلیج فارس برگزار می گردد.
ایشان سپس ضمن با اهمیت توصیف کردن توجه به کارهای فرهنگی دانشجویان در شرایط فعلی، اشاره کرد: در شرایطی که امکان حضور فیزیکی دانشجویان در فضاهای دانشگاهی به سبب شیوع ویروس کرونا وجود ندارد و همه کارهای آموزشی و فرهنگیدر بستر فضای مجازی انجام می شود هر اندازه بتوانیم حضور دانشجویان در کانون دانشگاه ها فعال تر نماییم می توانیم کمک نماییم مسئولیت پذیری دانشجویان را ادامه دار و تقویت نماییم.
مدیر کل فرهنگی وزارت علوم با تاکید بر اینکه کارهای اجتماعی و فرهنگی دانشجویان از پنجره هنر قابل ارائه است، اظهار داشت: برنامه ها و کارهایی که از این طریق در دانشگاه ها دنبال می شود اثر بخشی بیشتری خواهد داشت و در نتیجه سبب تقویت باورهای مثبت و اصلاح هنجارها و خلقیات خواهد شد. بدین سبب باید از ظرفیت هنر در دانشگاه ها استفاده نمائیم.
وی اشاره کرد: جشنواره فوق یکی از برنامه های مهم و اثر بخش جهت مشارکت هر چه بیشتر دانشجویان در تولید آثار فاخر و و باارزش در حوزه اجتماعی باشد و ثمره آن می تواند دانش جمعی دانشجویان در حوزه مسائل اجتماعی جامعه باشد که کلیت آن بیانگرمسئولیت اجتماعی دانشگاه در شرایط خطیر کنونی است.
عسکری همین طور در پاسخ به پرسش ایسنا، از برنامه وزارت علوم برای صدور کارنامه فرهنگی به دانشجویان آگاهی داد و اظهار داشت: این مساله در دبیرخانه مناطق 10 گانه به صورت دستور جلسه ابلاغ گردیده و در حال پیگیری هستیم و امیداریم در ابتدای ترم آینده بتوانیم به روش جامعی در این زمینه برسیم.

وی افزود: اگر دانشگاهیان فرهیخته در عرصه کارهای دانشجویی وارد حوزه فرهنگی و هنری شوند، سهم و اثر بیشتری دراین زمینه حاصل می شود. در واقع برمبنای بحث های مفصلی که صورت گرفت، جمع بندی حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و ستاد مبارزه با مواد مخدر بر این است که با رویکرد فعالانه، جشنواره فیلم و عکس کوتاه امید را دنبال نماییم.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اشاره کرد: فعالیت جشنواره فوق می تواند در ترسیم فضای مثبت و مفید برای دستیابی به اهداف و آرمان ها موثر باشد. پس از مراسم اختتامیه، برگزیدگان این جشنواره به سازمان های مرتبط برای همکاری معرفی می گردند.
در ادامه این جلسه، حسین یزدان شناس با اعلان اینکه نهمین جشنواره فیلم و عکس کوتاه امید اولین جشنواره ملی است که به صورت آنلاین برگزار می شود، درباره آثار ارسالی به این جشنواره، اظهار داشت: دانشجویان ۲۹۲ فیلم کوتاه، ۷۲ فیلمنامه و هزار و ۱۳۷ فریم عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.
دبیر نهمین جشنواره فیلم و عکس کوتاه امید در آخر اشاره کرد: ۳۰ عکس در بخش دوربین حرفه ای، ۱۵ عکس موبایلی، ۱۰ مجموعه عکس و هفت عکس در بخش ویژه انتخاب شدند که به صورت گالری آنلاین به معرض نمایش گذاشته می شود و با شروع جشنواره، لینک دسترسی به گالری آنلاین منتشر خواهد شد. در واقع این فیلم ها از ۵ تا ۸ آبان ماه در سامانه وودیو بدون پرداخت حق اشتراک برای علاقه مندان به نمایش در می آید.1399/08/04
17:37:47
5.0 / 5
1582
تگهای خبر: آثار , آموزش , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
دانلود عکس