با حمایت معاونت علمی؛

۱۶۰ طرح كلان ملی در ۱۰ حوزه اجرا می شوند

۱۶۰ طرح كلان ملی در ۱۰ حوزه اجرا می شوند

به گزارش دانلود عكس رئیس مركز طرح ­های كلان ملی فناوری از حمایت معاونت علمی از طرحهای كلان ملی اطلاع داد و اظهار داشت: حالا ۱۶۰ طرح ملی در حال اجراست كه معاونت علمی تابحال ۵۰ میلیارد تومان از آنها حمایت كرده است.دکتر محمد حسین بهشتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: هم اکنون ۱۶۰ طرح ملی فناوری در حوزه های مختلف توسط شرکتهای دانش بنیان و فناوران در حال اجرایی شدن هستند.
وی با اشاره به اینکه هر ماه چندین طرح جدید به تصویب می رسد، بیان نمود: این طرحها که در مرکز طرح های کلان به تصویب می رسد دسته بندی شده هستند و در ۱۰ مبحث و حوزه دسته بندی شده اند.
رئیس مرکز طرح های کلان ملی با اشاره به این حوزه ها اظهار داشت: کشاورزی، آب و محیط زیست، انرژی، حمل و نقل، فناوری اطلاعات، مواد، صنایع شیمیایی، سلامت، دفاعی از حوزه هایی هستند که فناوران در سطح تولید و توسعه آنها در چارچوب طرح ملی فعالیت می نمایند.
وی با اشاره به میزان حمایت های معاونت علمی و فناوری از این طرحهای ملی اظهار داشت: این ۱۶۰ طرح کلان حدودا به هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارند که معاونت علمی و فناوری حدود ۳۵۰ میلیارد تومان از این طرح ها حمایت می کند و از این میزان تابحال ۱۸۰ میلیارد تومان را پرداخت کرده است.
به گفته رئیس مرکز طرح های کلان ملی، معاونت علمی و فناوری از آغاز سالجاری عددی در خصوص ۵۰ میلیارد تومان به این طرح ها از سهم خود اعطا کرده است.
بهشتی با اشاره به اینکه این طرح ها همواره در حال اجرا هستند، اظهار داشت: از آغاز سال جاری چندین طرح افتتاح شده و پیشبینی می شود که تا آخر سال هم چندین طرح دیگر به مرحله رونمایی و افتتاح برسد.
بهشتی با اشاره به اینکه هر یک از این طرح ها زمان مشخصی دارند، اظهار داشت: بیشترین زمان اجرای عمده طرح ها ۵سال ولی اغلب آنها تا یک سال و نیم به طول می انجامند که اکثرا طرح های مربوط به کشاورزی دراز مدت هستند.

1399/08/05
22:58:43
5.0 / 5
1554
تگهای خبر: سلامت , شركت , فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دانلود عکس