برای بررسی واكنشهای شیمیایی؛

كوچك ترین قایق دنیا از تار مو هم باریك تر است

كوچك ترین قایق دنیا از تار مو هم باریك تر است

دانلود عكس: پژوهشگران دانشگاه لایدن هلند كوچك ترین قایق دنیا را طراحی و ساخته اند كه از یك تار مو هم باریك تر است. این قایق با چاپگر سه بعدی تهیه شده است.به گزارش دانلود عکس به نقل از نیواطلس، طول قایق مورد اشاره به تنها ۳۰ میکرون می رسد. این قایق فوق باریک با هدف بررسی نحوه حرکت ابزار و محصولات الکترونیک کوچک و شناور در مایعات تولید شده و انجام آزمایش دراین زمینه را تسهیل می کند.
قایق مورد اشاره دارای جزئیات متنوع و منحصر به فردی است و متشکل از یک کابین باز، دودکش و حتی اتاقک های کوچک است. ضخامت این قایق برابر با یک سوم موی عادی یک انسان است.
مدل مورد اشاره «بنچی سه بعدی» نام گذاری شده و برای چاپ سه بعدی آن از روشی خاص موسوم به پلیمریزاسیون دو فوتونی استفاده شده است. در این روش از تاباندن اشعه لیزر برای ایجاد اشکال پیچیده هندسی با جزئیات بالا و طراحی الگوهای مختلف استفاده می شود.
این قایق می تواند در جریان های مختلف آبی شناور شود و پژوهشگران می توانند از این طریق واکنش های شیمیایی مختلف را بررسی نمایند یا الگوهای انتقال دارو به بخش های مختلف بدن با بهره گیری از ریزربات ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. پوشاندن بدنه این قایق با پلاتین به هدایت بهتر آن کمک می نماید.


منبع:

1399/08/07
12:17:49
5.0 / 5
1210
تگهای خبر: دانشگاه , طراحی , محصولات , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
دانلود عکس