منتفی شدن انتقال دانشگاه خواجه نصیر به ساصد

منتفی شدن انتقال دانشگاه خواجه نصیر به ساصد

به گزارش دانلود عكس شهردار منطقه ۱۳ از منتفی شدن انتقال دانشكده های دانشگاه خواجه نصیر به زمین های سازمان صنایع دفاع جمهوری اسلامی ایران (ساصد) اطلاع داد.


مرتضی رحمان زاده در گفتگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت احتمال تجمیع دانشگاه خواجه نصیر در پادگان نیروی هوایی اظهار داشت: دانشگاه خواجه نصیر برنامه ای در مورد تجمیع دانشکده های خود در زمین های ساصد داشت و توافقاتی هم با وزارت دفاع در مورد تملک این اراضی انجام داده بود.
وی با اشاره به اینکه در همان جلسات ابتدا صراحتا اعلام کردیم که این مجموعه 16 هکتاری دارای فضای سبز است و با عنایت به پهنه بندی امکان اینکه فضاهای دیگر در آن بسازند، غیر امکان دارد، اضافه کرد: از سویی دیگر شهردار تهران در جلسه هیات دولت با وزاری دفاع و علوم در مورد اراضی ساصد صحبت کرده و آنها متقاعد شدند تا در مورد زمین های ساصد وارد نشوند و این مورد منتفی شده است.
رحمان زاده با اشاره به اینکه رایزنی های شهرداری با وزارت دفاع برای پیاده کردن سناریویی مشابه پادگان 06 شروع شده است، اظهار داشت: مجموعه ساصد 18هکتار بود که دو هکتار آن در طرح ایجاد بزرگراه اما علی (ع) صرف شد و حال این 16هکتار باقی مانده، در صورتیکه به عرصه عمومی تبدیل گردد، می تواند نقش مهمی در افزایش سرانه فضای سبز منطقه ایفا کند.
به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، سازمان صنایع دفاع جمهوری اسلامی ایران با نام اختصاری ساصد در زمینه طراحی و تولید تجهیزات نظامی برای نیروهای مسلح ایران فعالیت می کند که این پادگان 16هکتاری در منطقه 13 و در خیابان پیروزی قرار دارد.

منبع:

1399/03/24
14:12:04
5.0 / 5
2564
تگهای خبر: دانشگاه , شهرداری , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس