جزئیات برگزاری اولین كنگره ملی دانشگاه و كووید -۱۹ تشریح شد

جزئیات برگزاری اولین كنگره ملی دانشگاه و كووید -۱۹ تشریح شد

مدیر كل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان از برگزاری اولین كنگره دانشگاه و كووید 19در روزهای 17 و 18 دی ماه آگاهی داد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر منصوره سادات صادقی ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: اولین کنگره ملی دانشگاه و کووید -۱۹ در ابعاد مختلف روانی-اجتماعی، بهداشتی و آموزشی روزهای ۱۷ و ۱۸ دی ماه توسط دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه های صنعتی شریف، تهران و شیراز همین طور با همکاری مراکز مشاوره و بهداشت و درمان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور برگزار می شود.
وی مهلت ارسال چکیده آثار را تا ۲۲ آذرماه اعلام نمود و افزود: سبک زندگی، نتایج روان شناختی، آموزشی، اجتماعی، خانوادگی، دانشگاه بعد از کرونا، پیشگیری و رفتارهای بهداشتی، بهداشت ایمنی-محیط زیست و کووید ۱۹ محورهای این کنگره است.
دکتر صادقی اضافه کرد: در این کنگره آگاهی از نقش کرونا در ابعاد مختلف جامعه دانشگاهی، نقش مؤثر راهبردهای بین رشته ای در مدیریت این بحران، بویژه در پساکرونا مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
رئیس اولین کنگره ملی دانشگاه و کووید ۱۹ تصریح کرد: در دسامبر ۲۰۱۹ جهان با ویروسی جدید به نام کووید ۱۹ مواجه گردید. متاسفانه، این ویروس به علت قدرت شیوع بسیار بالا به سرعت در کل جهان منتشر شد و تقریباً طی زمانی کوتاه کشورهای جهان را آلوده کرد.
صادقی اظهار نمود: با عنایت به این که این ویروس جنبه های مهم اقتصادی، اجتماعی، آموزشی و حتی نظامی کشورها را تحت تاثیر قرار داده است، بحث آثار روانی- اجتماعی و بهداشتی این بیماری بر روی سلامت افراد به خصوص جامعه دانشگاهی از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی اظهار داشت: دانشگاه یکی از مکان هایی است که سبک زندگی افراد آن تحت تاثیر کرونا گرفتار تغییرات زیادی شد، تغییراتی که نه فقط در مسایل آموزشی و بهداشتی خودرا نمایان کرد، بلکه آثار روان شناختی فردی، اجتماعی و خانوادگی برای اعضایش به همراه داشت.
مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان اشاره کرد: تبعات این آثار طلب می کند که پژوهشگران، استادان و دانشجویان با ارائه مطالعات و تجربیات علمی خود در مجامع و کنگره هایی این چنینی برای ارتقاء سلامت جامعه (به خصوص جامعه دانشگاهی) و کیفیت مطلوب زندگی بویژه در دوران پساکرونا تلاش کنند.1399/08/16
11:56:30
5.0 / 5
1385
تگهای خبر: آثار , آموزش , ایمنی , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
دانلود عکس