آغاز ثبت نام وام ویژه دكتری از فردا

آغاز ثبت نام وام ویژه دكتری از فردا

دانلود عكس: ثبت نام برای دریافت وام ویژه دكتری نیم سال جاری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از فردا(شنبه، 17 آبان) شروع می شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، وام ویژه دکتری طی یک فهرست به مبلغ چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای نیم سال اول پاییز و زمستان سال تحصیلی ۹۹ از منابع صندوق به دانشجویان روزانه دکتری تخصصی ناپیوسته دانشگاه های دولتی پرداخت می شود که ثبت نام برای دریافت این وام از فردا شنبه ۱۷ آبان ماه آغاز می شود.
همین طور برای دانشجویان دکتری که قبلا به بانک برای دریافت وام ویژه دکتری معرفی شده اند، این وام به تفکیک دو فهرست به مبلغ دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در ترم جاری به آنها پرداخت می شود و مهلت ثبت نام برای دریافت این وام ها تا ۱۵ دی ماه ادامه دارد.
دانشجویان دکتری تخصصی ناپیوسته می توانند از منابع صندوق رفاه و یا بانک توسعه تعاون به صورت هر ۶ ماه یک دفعه به مبلغ ماهیانه ۷۰۰ هزار تومان وام ویژه دکتری دریافت نمایند. همین طور برای همه مقاطع تحصیلی در طول هر مقطع مبلغ ۲۵ میلیون تومان در شهر تهران، ۲۰ میلیون تومان در کلانشهرها و ۱۵ میلیون تومان نیز در سایر شهرها وام مسکن پرداخت می شود.
برمبنای اعلام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم مبالغ وام های دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در پنج دسته وام های تحصیلی، ضروری، ویژه دکتری، مسکن و شهریه اعلام گردید. بر این اساس دانشجویان همه مقاطع تحصیلی برای هر نیمسال تحصیلی می توانند یک میلیون و ۵۰۰ تا دو میلیون تومان وام تحصیلی دریافت نمایند.
همین طور حداکثر سقف وام ضروری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته وام ضروری ۶ میلیون تومان و برای مقاطع کارشناسی پیوسته و دکتری تخصصی ناپیوسته غیربورسیه حداکثر تا سقف هشت میلیون تومان و همین طور برای مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری پیوسته و دکتری حرفه ای حداکثر تا سقف ۱۰ میلیون تومان تعیین شده است.
همین طور دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و پیوسته تا سقف یک میلیون، دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته، دکترای حرفه ای، دکترای پیوسته و دکترای تخصصی ناپیوسته نیز به میزان دو تا پنج میلیون تومان در هر نیمسال می توانند وام شهریه دریافت نمایند.
وام ودیعه مسکن برای دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی مراکز وابسته به دستگاه های اجرائی و آموزشکده های فنی و حرفه ای تا ۱۵ دی ادامه دارد و دانشجویان متأهل فاقد خوابگاه و دارای سند تعهد و اجاره نامه می توانند از این وام استفاده کنند و به آخرین نیمسال تحصیلی مجاز وام مسکن تعلق نمی گیرد ضمن اینکه فقط به یکی از زوجین دانشجو وام مسکن پرداخت خواهد شد.
همین طور دانشجویان نوبت دوم دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرائی، آموزشکده های فنی و حرفه ای و دانشجویان دانشگاه های پیام نور، علمی کاربردی، آزاد و موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی می توانند وام شهریه دریافت نمایند. همین طور از بنیاد علوی نیز به دانشجویان روزانه و نوبت دوم دانشگاه های دولتی و آموزشکده های فنی و حرفه ای و پیام نور مورد تأیید بنیاد مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به دانشجویان مجرد و ۸۰۰ هزار تومان نیز به دانشجویان متأهل پرداخت خواهد شد.
اولویت های پرداخت وام به دانشجویان، ذیل شرایط اعطای هر وام در بخشنامه پرداخت و بازپرداخت ذکر شده و شایسته است در تنظیم و ارسال درخواست ها مد نظر قرار گیرد، همین طور پرداخت وام (ودیعه) مسکن متأهلی به کلیه دانشجویان واجد شرایط از سال تحصیلی جاری بوسیله بانک قرض الحسنه مهر ایران انجام و شیوه نامه اجرائی آن متعاقباً به مراکز ارسال خواهد شد.
بر این اساس پرداخت وام شهریه به کلیه دانشجویان واجد شرایط دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از سال تحصیلی جدید مستقیما بوسیله صندوق رفاه دانشجویان انجام می گیرد و باید تقاضای دانشجویانی که قبلاً از خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران بهره برده و درخواست مجدد برای بهره مندی از خدمات آن بانک در سال تحصیلی جدید را دارند، طی لیستی جداگانه به صندوق ارسال شود.
همین طور پرداخت وام شهریه به دانشجویان شهریه پرداز شاغل بعد از بهره مندی دانشجویان غیر شاغل امکان پذیر است. به همین دلیل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می توانند در صورت وجود اعتبار مازاد وام شهریه، بعد از هماهنگی و أخذ مجوز از صندوق، درخواست دانشجویان شهریه پرداز شاغل را نیز طی فهرست جداگانه ارسال نمایند. همین طور دریافت مدارک و مستندات وام ضروری و سند تعهد دانشجو همچون ضرورت های دریافت وام هاست و شایسته است بمنظور پشتیبانی از دانشجویان و همکاری با آنان ترتیبی اتخاذ شود تا در روزهای تداوم شیوع بیماری کرونا به نحو مقتضی مدارک و مستندات مربوطه از دانشجویان متقاضی وام دریافت شود.
منبع:

1399/08/17
13:21:40
5.0 / 5
1385
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس