در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با مسئولان دانشگاه آزاد اعلام شد

ادامه نیمسال جاری دانشگاه آزاد تا ۱۸ بهمن

ادامه نیمسال جاری دانشگاه آزاد تا ۱۸ بهمن

معاون علوم، مهندسی و كشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی درباره رعایت پیش نیاز و هم نیاز در انتخاب واحد دانشجویان، مدت ترم تحصیلی جاری، تعداد انتخاب واحد انجام شده توسط واحدها برای دانشجویان جدیدالورود پاسخ داد و اظهار داشت: نودانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی كه در ترم جاری در این دانشگاه ثبت نام كرده اند، دانشجوی نیمسال اول محسوب می شوند كه برمبنای تقویم آموزشی طراحی شده 16 جلسه كامل خودرا در این ترم می گذرانند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر جواد علمائی در آیین استقبال از نودانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور رئیس دانشگاه و به صورت مجازی برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: نیمسال تحصیلی جاری تا 18 بهمن ادامه خواهد داشت و انتخاب واحد گروهی دانشجویان جدید که توسط واحدهای دانشگاهی انجام می شود، تا سقف مجاز خواهد بود. دانشجویان نگران انتخاب واحد و حضور در کلاس ها نباشند.
معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی همین طور درباره احتمال اختلال در سامانه های آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: برای جلوگیری از افزایش بار و اختلال در سامانه های آموزش مجازی دو سامانه واحد الکترونیکی یکپارچه دانشگاه آزاد اسلامی «وادانا» و «دان» طراحی و به سرور و امکانات به روز تجهیز شده است. اگر دانشجویان برای اتصال به این سامانه ها گرفتار مشکل می شوند، این مساله مربوط به شبکه اینترنت داخلی یا اتصال آنها به این سامانه هاست.
دکتر علمائی افزود: هر دو سامانه «وادانا» و «دان» امکان ضبط کلاسهای آموزشی را دارد و دانشجویانی که به سبب افت سرعت اینترنت یا موضوعات دیگر موفق به حضور در کلاس نمی شوند، می توانند از نسخه کلاسهای ضبط شده استفاده کنند. همین طور جلسات پرسش و پاسخ و رفع اشکال برای دانشجویان در نظر گرفته شده تا جای نگرانی برای یادگیری دانشجویان وجود نداشته باشد.
وی اشاره کرد: قوانین غیبت در کلاسهای مجازی دانشگاه آزاد اسلامی تدوین شده و به زودی ابلاغ خواهد گردید.
در ادامه نشست پرسش و پاسخ به سؤالات دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سیدهادی سیدفضلی سرپرست مدیریت صندوق رفاه دانشجویان و تسهیلات اعتباری دانشگاه آزاد اسلامی نیز به سؤالات مطرح شده درباره نحوه تقسیط شهریه، وام های ارائه شده از طرف صندوق رفاه و بانکهای طرف تفاهم نامه با دانشگاه آزاد اسلامی پاسخ داد و اظهار داشت: بر طبق برنامه ریزی های انجام شده دانشجویان جدیدالورود نیز می توانند بوسیله سامانه ساجد و سامانه آموزشیار درخواست استفاده از تسهیلات رفاهی خودرا ثبت کنند و از وامهای قرض الحسنه برای پرداخت شهریه در تمام طول مدت تحصیل برخوردار شوند.
وی افزود: وام های در نظر گرفته شده برای دانشجویان از منابع صندوق رفاه دانشگاه آزاد اسلامی و بانکهای ملی، صادرات، مهر ایران و رسالت به صورت قرض الحسنه یا حداقل کارمزد در اختیار دانشجویان قرار می گیرد تا از نظر پرداخت شهریه دغدغه و نگرانی نداشته باشند. از هفته آتی دانشجویان جدید می توانند پیش از پرداخت شهریه ثابت درخواست وام خودرا در سامانه آموزشیار ثبت کرده و از این تسهیلات استفاده کنند.
دکتر علیرضا صامت مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نیز به سؤالات دانشجویان درباره فعالیت خوابگاه های دانشجویی در دوران برگزاری کلاس های آموزشی به صورت مجازی پاسخ داد و اظهار داشت: هم اکنون که کلاس های نظریه و نظری دانشجویان به صورت مجازی و غیرحضوری در حال برگزاری است، تنها بعضی از دانشجویانی که دروس عملی دارند، نیازمند استفاده از خدمات خوابگاهی هستند که شامل دانشجویان جدیدالورود نمی گردد. برای این دسته از دانشجویان که در ترم جاری دروس عملی ستاندن کرده اند، بخشنامه ای قبل از شروع سال تحصیلی به واحدهای دانشگاهی ابلاغ گردید تا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی خوابگاه ها در اختیار این دانشجویان قرار بگیرد.
وی درباره شرایط استفاده از تخفیف شهریه نیز اظهار داشت: در این رابطه بخشنامه ای وجود دارد که دانشجویان برتر در هر رشته گروه، دانشجویان ممتاز ورزشی، حافظان قرآن کریم، اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، دانشجویان دارای عناوین علمی، چند دانشجو در یک خانواده و... بتوانند از شرایط تخفیف شهریه استفاده کنند.
دکتر صامت درباره صدور کارت دانشجویی دانشجویان جدیدالورد گفت: بعد از تکمیل ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان، کارت های دانشجویی صادر شده و حداکثر تا سه هفته آتی بوسیله واحدهای دانشگاهی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در آخر بخش پاسخ به سؤالات دانشجویان جدیدالورود که حدود یک ساعت به آن اختصاص یافته بود، دکتر سیدکاظم یکانی مدیرکل فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی نیز درباره کارهای فرهنگی واحدهای دانشگاهی در دوران کرونا اشاره کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و غیرحضوری شدن کلاسهای آموزشی، ریل گذاری های لازم برای کارهای دانشجویی انجام شد و بیشتر فعالیت ها همچون نشریات دانشجویی، کانون ها و تشکل ها در فضای مجازی دایر خواهد بود. تمامی دستورالعمل ها و برنامه های تدوین شده در سایت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع رسانی شده که دانشجویان با مراجعه به این سایت می توانند اطلاعات لازم را کسب کنند.1399/08/21
22:16:45
5.0 / 5
1365
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دانلود عکس