چالش دانشجویان آكسفورد:

مشكل ما سرو گوشت بره و گاو در دانشگاه است!

مشكل ما سرو گوشت بره و گاو در دانشگاه است!

دانلود عكس: دانشجویان دانشكاه آكسفورد از این تصمیم كه سرو گوشت گاو و بره در غذاخوری دانشگاه ممنوع شود، حمایت كردند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، سازمان دانشجویی دانشگاه "آکسفورد" در جلسه هفتگی شورای دانشجویی خود، با ممنوعیت دو سوم از مصرف گوشت و گاو در سالن غذاخوری دانشگاه موافقت و حمایت کرد.
هدف از پشتیبانی از این تصمیم مقابله با چالش های تغییرات آب و هوا و زیست محیطی است.
درخواست این سازمان دانشجویی از دانشگاه آکسفورد، ممنوعیت سرو گوشت در مغازه ها و سایر ساختمان های دانشگاه نیز است.
تصمیم شورای دانشجویی که ۲۲ هزار دانشجو دارد، فعلا تغییری در قوانین دانشگاه ایجاد نخواهد کرد، ولی نقش دانشجویان در پروسه تصمیم گیری دانشگاه را نشان خواهد داد.
با این تصمیم، دانشگاه آکسفورد با دانشگاه رقیب خود یعنی دانشگاه "کمبریج" هم جهت خواهد شد. چونکه از قبل از این، دانشگاه کمبریج سرو گوشت گاو در غذاخوری دانشگاه را ممنوع اعلام نموده بود.
در پیشنهاد دانشگاه آکسفورد آمده که شورای دانشجویی دانشگاه برای تشویق و ادامه ممنوعیت مصرف گوشت در دانشگاه، هر دو هفته یک دفعه باید جلساتی را با مسئولان این دانشگاه برگزار کند.
از سال گذشته، کترینگ دانشگاه کمبریج با حذف گوشت گاو و گوسفند از منوی غذایی دانشجویان، میزان کربن انتشار یافته توسط خودرا تا ۱۱ درصد کم کرد.
از آنجائیکه در منوی غذایی اخیر این دانشگاه بیشتر غذاها مبتنی بر مواد گیاهی هستند، تیم کترینگ دانشگاه هم در هزینه های خود کاهش داشته است.
البته این تغییر در منوی غذایی، فقط خدمات کترینگ دانشگاه را تحت تاثیر قرار می دهد و وعده های غذایی که در سالن های غذاخوری کالج های دانشگاه مصرف می شود را تغییر نمی دهد.
تیم کترینگ این دانشگاه آگاهی داد که در هر کیلو از مواد غذایی خریداری شده، ۳۳ درصد از انتشار گازهای کربن را کاهش داده اند.
این تغییرات غذایی تحت تاثیر سیاست های غذایی پایدار دانشگاه انجام شد که موجب کاهش مصرف گوشت، افزایش دسترسی به غذاهای گیاهی و به حداقل رساندن زباله های مواد غذایی شد.
قبل از این دانشجویان دانشگاه "ادینبرو" هم به این جرگه پیوستند و نسبت به حذف غذاهای گوشتی در رستوران ها و کافه های دانشگاه، رای گیری کردند که ۵۱ درصد موافق بودند.1399/08/28
23:39:27
5.0 / 5
1363
تگهای خبر: خدمات , خرید , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
دانلود عکس