معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی تهران تاكید كرد

لزوم برنامه ریزی برای تامین استانداردهای آموزشی در سال آینده

لزوم برنامه ریزی برای تامین استانداردهای آموزشی در سال آینده

دانلود عكس: معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی تهران بر لزوم برنامه ریزی برای تامین استاندارهای آموزشی دانشجویان علوم پزشكی در سال آینده تاكید نمود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا؛ دکتر امیرعلی سهراب پور در چهاردهمین جلسه شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به کسب موفقیت این دانشگاه در رتبه بندی خدمات آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور (راد) را در سال تحصیلی 99- 98، اظهار داشت: این موفقیت نتیجه وقت و انرژی صرف شده توسط دست اندرکاران حوزه آموزش دانشگاه اعضای هیات علمی و کارشناسان توانمند و با هوش است اما علیرغم این موفقیت ها باید استانداردهای آموزشی دانشگاه در سطح بالا و برنامه ریزی برای سال آینده حفظ شود.
در ادامه دکتر غیاثوندیان مبحث اجرائی نمودن مصوبه 10 آذر 98 شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی را بیان کرد و اظهار داشت: این شیوه نامه بمنظور ایجاد تنوع و فعالیت پایان نامه های دانشجویان دکترای عمومی و استفاده از ظرفیت قانونی مصوبه ذکر شده برای جایگزینی برخی فعالیت ها به خصوص در وضعیت همه گیری بیماری کوید 19 است.
مدیر امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: شیوه نامه پیشنهادی که توسط وزارتخانه تنظیم شده الزامی نبوده و در صورت تصویب اجرا و بهره برداری خواهد شد و می توان بعنوان یک فرصت به آن نگاه عمیق تری داشت.
همین طور دکتر سوری معاون آموزشی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این خصوص اعلام نمود: داروسازی رشته نسبت به سایر رشته ها ماهیت متفاوتی دارد و ممکنست استفاده از شیوه نامه پیشنهادی، مبحث پایان نامه را کمرنگ کند. به همین دلیل پیش از اجرای شیوه نامه باید تمهیدات لازم توسط مدیران گروه های آموزشی دانشکده اندیشیده شود.
دکتر قنبری مسئول دبیرخانه تحول و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلان اینکه این دانشگاه نخستین دانشگاهی است که پایان نامه محصول محور را مطرح کرده اظهار داشت: برای اجرای موقت این شیوه نامه می توان آنرا کمی وسیع تر نگاه کرد و با مجوز وزارتخانه و در صورت تمایل دانشکده ها مصوبات بیشتری خواهیم داشت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ بعد از بحث و تبادل نظر اعضای جلسه، با پیشنهاد دکتر سهراب پور مقرر شد شیوه نامه در دانشکده ها بررسی شود و جمع بندی نظرات دانشکده ها به وزارتخانه ارسال شود.
منبع:

1399/09/11
13:22:24
5.0 / 5
1296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس