كاهش تستوسترون خطر مبتلاشدن به كرونا را در مردان می افزاید

كاهش تستوسترون خطر مبتلاشدن به كرونا را در مردان می افزاید

نتایج یک بررسی علمی که در ایالات متحده صورت گرفته نشان میدهد بین سطح پایین هورمون تستوسترون در مردان و افزایش احتمال ابتلاء به کرونا در آنان رابطه مستقیم وجود دارد.به گزارش دانلود عکس به نقل از مدیکال نیوز، پایین بودن سطح تستوسترون در مردان موجب گسترش و نفوذ سریع ویروس کرونا در بدن مردان و ابتلای آنها به انواع حاد این بیماری می شود.
هورمون تستوسترون که در بدن همه پستانداران از هر دو جنس وجود دارد هم برای رشد انسان ها و هم برای امور مربوط به جنسیت آنها اهمیت دارد. این هورمون از دو ماهگی جنین تولید شده و جنسیت نوزاد را مشخص می کند. تستوسترون در بدن مردان بیست برابر بیشتر از بدن زنان تولید شده و بخش اعظم آنرا کلسترول تشکیل می دهد.
تحقیقات پزشکی حاکیست پایین بودن تستوسترون موجب می شود توانایی گیرنده های ای سی ای – ۲ ویروس کرونا برای اتصال به سلول های بدن و نفوذ به درون آنها افزایش یابد. برای اینکه کمبود این هورمون بر روی توانایی سیستم ایمنی بدن برای واکنش سریع و مناسب در مقابل گیرنده های مورد اشاره نیز تأثیر منفی می گذارد.
در نتیجه ویروس کرونا با سرعت بالایی به سیستم تنفسی افراد نفوذ کرده و به ریه مردان لطمه می زند و از همین رو این بیماران به سرعت به دستگاه تنفس مصنوعی نیاز پیدا می کنند. همچون عواملی که موجب کاهش سطح تستوسترون در مردان می شود می توان به بی خوابی، مصرف سیگار و الکل، گرمای شدید، ایجاد تومور در بیضه ها و کبد و غیره اشاره نمود.

1399/09/16
20:53:49
5.0 / 5
1256
تگهای خبر: ایمنی , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دانلود عکس