انتقاد رئیس دانشگاه خوارزمی از بودجه ۱۴۰۰ دانشگاه ها

انتقاد رئیس دانشگاه خوارزمی از بودجه ۱۴۰۰ دانشگاه ها

به گزارش دانلود عکس رئیس دانشگاه خوارزمی از میزان افزایش حدود ۱۱ درصدی بودجه دانشگاه ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰ دولت انتقاد نمود و اظهار داشت: امیدوارم مجلس شورای اسلامی بگونه ای در مورد دانشگاه ها تصمیم گیری کنند که این مراکز با آرامش خاطر بیشتری اهداف توسعه ای خویش را پیش ببرد.


دکتر عزیزالله حبیبی در گفت و گو با ایسنا، به وضعیت بودجه دانشگاه خوارزمی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اشاره نمود و اظهار داشت: متأسفانه دانشگاه ها در لایحه بودجه سال آینده وضعیت خوبی ندارند. چون بودجه سال آینده دانشگاه ها در میانگین ۱۱ درصد افزوده شده است این درحالی است که دانشگاه ها با تورم (کاهش قدرت خرید) و افزایش بودجه پرسنلی رو به رو شده اند و این افزایش بودجه در مقابل افزایش هزینه های پرسنلی تنها ۳۵ درصد مبلغ را تأمین می کند.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه حدود ۹۰ درصد بودجه های دانشگاه ها صرف هزینه های پرسنلی می شود، تاکید کرد: در این وضعیت افزایش ۱۱ درصدی بودجه دانشگاه چه کمکی می تواند به حل مسائل دانشگاه کند.
دکتر حبیبی افزود: یکی دیگر از مشکلاتی که دانشگاه ها با آن مواجه گشتند بحث کاهش درآمدهای اختصاصی این مراکز است. در مواقعی که ما با کمبود بودجه مواجه می شدیم این کمبود با کمک درآمدهای اختصاصی حل می شد اما با عنایت به این که نصف درآمدهای اختصاصی دانشگاه ما در مقایسه با سال قبل به علت شرایط ناشی از کرونا کاهش پیدا کرده در نتیجه مشکلات زیادی را با آن دست و پنجه خواهیم زد. امیدواریم بودجه دانشگاه ها را بگونه ای تصویب کند که این مراکز با آرامش خاطر برنامه های اصلی خود که ارتقا و توسعه کشور است را پیگیری کند.
رئیس دانشگاه خوارزمی با اشاره به اینکه هم اکنون حدود ۶۰ درصد بودجه جاری دانشگاه تخصیص پیدا کرده است، اظهار داشت: البته دانشگاه خوارزمی نسبت به برخی دانشگاهها وضعیت بهتری از نظر تخصیص بودجه جاری دارد.
دکتر حبیبی در انتها با تاکید بر اینکه کاهش هزینه های رفاهی، خدماتی و تغذیه در دانشگاه ها به علت انتشار کرونا نتوانست مشکلات بودجه ای آنها را کم کند، اظهار داشت: اگر شرایط بگونه ای بود که ما ملزم به عرضه این خدمات بودیم یقینا ما با کاهش ۳۰ میلیاردی بودجه مواجه می شدیم و این کمبود بودجه به جز مشکلات بودجه سایر بخش ها محاسبه می شود.
منبع:

1399/09/26
13:23:54
5.0 / 5
1214
تگهای خبر: خدمات , خرید , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دانلود عکس