به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی صورت می گیرد

برگزاری رویداد ملی - دانشجویی بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

برگزاری رویداد ملی - دانشجویی بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

به گزارش دانلود عکس سرپرست سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی با تکیه بر این که شهید سلیمانی یک چهره بین المللی است، اظهار داشت: سازمان دانشجویان یکی از مهم‎ترین وظایف خویش را بزرگداشت مفاخر ملی و دینی ایران می داند که در جهت عمل به این رسالت هم مبادرت به برگزاری رویداد ملی دانشجویی بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بعنوان یکی از مفاخر ماندگار و سرداران ملی در تاریخ ایران کرده است.به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، مهدی عباسی با تکیه بر این که خون شهدا سبب تنومند شدن شجره طیبه انقلاب شده است، خاطرنشان کرد: به برکت خون شهید سلیمانی، دانشجویان این مرز و بوم با انگیزه ای مضاعف در راه اعتلای اسلام و دفاع از قرآن و اهل بیت(ع) و سربلندی ایران اسلامی کوشش کرده اند و آنچه پیش روی دشمنان این سرزمین است، شکست دشمنان حتمی خواهد بود.

وی با بیان لزوم شناخت علمی دقیق از ابعاد مختلف زندگی شخصی و حرفه ای و شیوه های مدیریت سردار سلیمانی، اظهار داشت: تبیین مکتب شهید سلیمانی و سیره عملی ایشان نیازمند کار دقیق علمی است تا بتوانیم الگوی خوبی به دانشجویان معرفی نماییم.

سرپرست سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی تصریح کرد: نباید سردار سلیمانی را فقط به اقدامات و رشادت های ایشان در جبهه مقاومت محدود کرد، بلکه باید با اجرای برنامه های علمی و فرهنگی در بین دانشجویان، به شناساندن ابعاد گوناگون شخصیتی این شهید بزرگوار پرداخت.

عباسی اضافه کرد: در این سازمان، برنامه هایی به منظور تبیین و یادآوری جایگاه این سردار بزرگ برنامه ریزی شده است که در این حوزه می توان به همایش علمی- دانشجویی، همایش علمی- پژوهشی و فراخوان آثار هنری، ادبی و چندرسانه ای اشاره نمود.

وی اضافه کرد: نقش آفرینی بین المللی جمهوری اسلامی ایران، جایگاه شهید سلیمانی در تحولات منطقه و نتایج شهادت سردار سلیمانی همچون محورهای همایش علمی- دانشجویی است.

به گفته عباسی، اجرای ۳۰ برنامه در شعب سازمان دانشجویان در استان ها از سوم تا سیزدهم دیماه هم از دیگر برنامه های این رویداد ملی است.

سرپرست سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی ضمن اشاره به همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه ها با این رویداد، اظهار داشت: حدود 20 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ها، پژوهشگران و صاحب نظران در شورای علمی این رویداد عضویت دارند که محورهای همایش علمی و پژوهشی با مشارکت آنها تدوین خواهدشد و انشاءالله این همایش همزمان با اربعین شهید سلیمانی در دهه فجر برگزار می گردد.

عباسی ضمن اشاره به فراخوان آثار ادبی و هنری، اضافه کرد: با همکاری 4 واحد جهاددانشگاهی در استان های زنجان، خراسان جنوبی، فارس و واحد دانشگاه شهید بهشتی، آثار دانشجویان در زمینه های گوناگون ادبی و هنری و چندرسانه ای جمع آوری و به برترین آثار هدایایی اهدا خواهد شد.

وی ضمن تاکید بر دانشجویی بودن این رویداد، اظهار داشت: به سبب اینکه این رویداد اساسا یک رویداد دانشجویی است، نخستین برنامه در این چارچوب هم همایش علمی و دانشجویی خواهد بود که در چارچوب آن، در سالگرد شهادت این شهید بزرگوار، دانشجویان به عرضه مقالات علمی خود خواهند پرداخت.

سرپرست سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اضافه کرد: در این رویداد ملی، سازمان ها و وزارتخانه های گوناگون ازجمله وزارت علوم، وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حوزه هنری، موسسه فرهنگی پژوهشی انقلاب اسلامی، بنیاد حفظ آثار و ارزش های انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، بنیاد مکتب سلیمانی، سازمان صداوسیما و فرهنگسرای شهید سلیمانی مشارکت دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، دانشجویان علاقه مند می‎ توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار خود، به سایت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی به نشانی isojd.ac.ir یا سامانه رویدادهای معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی به نشانی roytab.ir رجوع کنند و آثار خویش را تا 5 دیماه به دبیرخانه ارسال نمایند.

منبع:

1399/09/29
14:42:26
5.0 / 5
1273
تگهای خبر: آثار , دانشجو , دانشگاه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دانلود عکس