مشاركت ۶۷ درصدی جامعه زنان فرهیخته در جشنواره زن و علم

مشاركت ۶۷ درصدی جامعه زنان فرهیخته در جشنواره زن و علم

دانلود عکس: معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام نمود: در سومین دور از جشنواره زن و علم ۶۱۹ نفر از زنان فرهیخته آثار علمی خویش را در سامانه بارگذاری کردند که نسبت به دوره های قبل ۶۷ درصد رشد داشته است.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا دکتر غلامرضا غفاری در آیین پایانی سومین جشنواره ملی زن و علم (جایزه مریم میرزاخانی)، اضافه کرد: بی شک بخش نخبگانی در درجه اول خویش را در نهاد دانشگاه و اجتماع علمی تعریف می کند؛ نهادی که بیشتر از هر بخش دیگری احتیاج به کسب اقتدار محتاج به استفاده از این اقتدار است.
وی جشنواره زن و علم را رخدادی ملی دانست و افزود: این جشنواره می کوشد با معرفی خانمهایی که صاحب دستاوردهای علمی هستند، ظرفیت ها، توانمندی ها و استعدادهای آنها را در حوزه های علمی، فرهنگی، اجتماعی و فناوری که باعث غرور ملی است در معرض دید جامعه قرار دهد.
غفاری، تصریح کرد: این امر باعث خواهد شدکه اذهان نسل جوان را متوجه الگوهای موفقی کنند که با سختکوشی توانسته اند مراتب عالی علمی را کسب و در مجموعه و منظومه علمی جایگاه ممتازی را کسب کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ضمن اشاره به سابقه برگزاری این جشواره با تکیه بر اینکه نخستین دوره آن در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ جایزه مریم میرزاخانی در کتابخانه ملی اعطا شد، تصریح کرد: دور دوم این جشنواره در قالب تفاهم نامه ای که میان وزارت علوم و معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به امضا رسید در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ در دانشگاه تهران برگزار گردید.
وی با تکیه بر اینکه سومین دوره جشنواره زن و علم هم ذیل این تفاهم نامه برگزار گردید و اعطای جایزه مریم میرزاخانه استمرار یافته است، یادآر شد: مقایسه برگزاری این ۳ دوره جایزه نشان از رشد قابا توجه مشارکت زنان فرهیخته در برگزاری این رویداد ملی هستیم.
به قول معاون وزیر علوم برگزیدگان بخصوص در دوره های دوم و سوم این جشنواره از میان زنان فرهیخته است که دستاوردهای خویش را در این جشنواره به ثبت رساندند.
غفاری، برگزیدگان این جشنواره را بر مبنای ضوابط تدوین شده در شورای سیاستگذاری دانست و اظهار نمود: از راه سامانه ای که برای این جشنواره به راه افتاده است از زنان فرهیخته دعوت شد و به رغم محدودیتی که سالجاری به علت انتشار کرونا بوجود آمده است، حضور بانوان در این رویداد نسبت به سالهای قبل ۶۷ درصد رشد داشته است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اینکه در سومین دوره جشنواره ۶۱۹ نفر از زنان فرهیخته آثار خویش را در سامانه بارگذاری کردند، افزود: بعد از طی فرایند داروی برگزیدگان از گروه های مختلف انتخاب و عرضه شدند.1399/10/06
19:41:31
5.0 / 5
1196
تگهای خبر: آثار , جشن , جشنواره , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دانلود عکس