دبیر ستاد توسعه زیست فناوری:

سرمایه گذاری در حوزه دارو خوب و سودآور بوده است

سرمایه گذاری در حوزه دارو خوب و سودآور بوده است

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اظهار داشت: سرمایه گذاران می توانند به حوزه دارویی ورود کنند و با اعتماد به دستاوردهای پژوهشگران از آنها حمایت هایی داشته باشند برای اینکه سودآورترین حوزه، حوزه دارو است.به گزارش دانلود عکس به نقل از مهر، دکتر مصطفی قانعی امروز در رویداد جذب سرمایه در حوزه دارو و فرآورده های دارویی تحت عنوان دوشنبه های استارت اپی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی به صورت آنلاین برگزار شد، اظهار داشت: پس از حوزه مواد مخدر و سلاح بعنوان حوزه های مخرب، صنعت دارو سودآورترین حوزه در دنیا محسوب می شود.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با اعلان اینکه صنعت دارو از پیچیدگی و دانش فنی بالایی برخوردار است، اظهار داشت: همین موضوع سبب شده که در دنیا کمتر به حوزه دارو روی بیاورند.
قانعی با اعلان اینکه وضعیت فعالیت در زمینه دارو خوب است بیان کرد: با مراجعه به بورس می بینیم که وضعیت سرمایه گذاری در حوزه دارو بد نیست و با وجود اینکه قیمت گذاری دارو توسط سازمان غذا و دارو در ۵ سال اخیر صورت نگرفته اما وضعیت فعالیت در این عرصه خوب است.
وی با اعلان اینکه در این دوران کرونا دیدیم که خیلی از شرکتها به زمینه دارو و تجهیزات ورود پیدا کردند اظهار داشت: در هر بحرانی، عرصه دارو و واکسن جای خودرا حفظ نموده به طوریکه در بد ترین حالت، شرکتها و فعالان دارویی کمترین خسارت ها را دیده اند.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اضافه کرد: فناوری دارویی در ایران در وضعیت خوبی قرار دارد و دارویی وجود ندارد که ظرف یک سال در کشور تولید نشود.
به گفته وی، بعنوان مثال در حوزه کرونا نیز همه موارد جدید در ظرف کمتر از یک سال تولید شدند.
قانعی اظهار داشت: وقتی فناوری آغاز به کار می کند سهم آن در سرمایه گذاری بالا نیست اما وقتی از حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی برخوردار می شود، جایگاه خودرا بالا می بیند.
وی اضافه کرد: لازم است که سرمایه گذاران به فناوران اعتماد کنند و ببینند که کدام حوزه سودآورتر است.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اشاره کرد: تجربه طی این چند سال نشان داده باتوجه به اقتصاد معیوب کشور، سرمایه گذاری در حوزه دارو خوب و سودآور بوده و رشد خوبی نیز داشته است.
وی اشاره کرد: فناوران ما می توانند در حوزه غذا و دارو، واکسن دام و طیور و داروهای دامی فعالیت کنند چونکه این کار تمامی ندارد.

1399/10/09
12:25:11
5.0 / 5
1504
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس