ستاد توسعه فناوری نانو اعلام كرد؛

جزئیات آخرین آمار اعطای گواهینامه نانو مقیاس به محصولات نانو

جزئیات آخرین آمار اعطای گواهینامه نانو مقیاس به محصولات نانو

به گزارش دانلود عكس بر مبنای اطلاعات انتشار یافته توسط واحد ارزیابی محصولات فناوری نانو، ۹۵ گواهینامه نانومقیاس و ۷۲ گواهینامه آزمایشی در سال ۱۳۹۸ صادر گردیده است.به گزارش دانلود عکس به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، واحد ارزیابی محصولات فناوری نانو با هدف ایجاد شفافیت بازار و افزایش اعتماد مصرف کنندگان به محصولات فناوری نانو، با حمایت های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو شکل گرفته و در «موسسه خدمات فناوری تا بازار ایرانیان» مستقر است. مأموریت این واحد، ارزیابی محصولات، نظارت بر ثبات مقیاس و خواص و اعطای گواهینامه نانومقیاس به محصولات موردتأیید است.
گزارش فعالیت این واحد در سال ۱۳۹۸ به شرح زیر است:

همان طور که نمودار نشان می دهد، در سال ۱۳۹۸ تعداد ۳۸۵ درخواست بررسی محصول به واحد ارزیابی محصولات فناوری نانو ارجاع شد که از این درخواست ها، ۸۳ مورد جهت تکمیل مستندات فنی با استفاده از گرنت شبکه آزمایشگاهی پذیرش مشروط شده و تعداد ۲۲۹ محصول به علت عرضه مستندات فنی اولیه قابل قبول جهت اثبات ادعا پذیرش شده و به مرحله بعد راه یافتند.
تعداد ۷۳ مورد از محصولات هم به علت عدم عرضه حداقل مستندات فنی در خصوص اثبات ارتباط با فناوری نانو یا انصراف شرکت مورد پذیرش قرار نگرفتند.
از میان محصولات پذیرش شده در سال ۱۳۹۸، بعد از بازدید و نمونه برداری از خط تولید، انجام آزمون های مقیاس و کارایی و بررسی نتایج در واحد، تعداد ۷۷ محصول موفق به دریافت گواهینامه نانومقیاس و ۵۰ محصول موفق به دریافت گواهی نامه آزمایشی شدند.
ارزیابی برخی از محصولات از اواخر سال ۱۳۹۷ شروع شده بود که در سال ۱۳۹۸ به اتمام رسید. ازاین رو، تعداد ۱۸ گواهینامه نانومقیاس و ۲۲ گواهینامه آزمایشی هم به آمار سال ۱۳۹۸ افزوده شد.
در مجموع، ۹۵ گواهینامه نانومقیاس و ۷۲ گواهینامه آزمایشی در این سال صادر شد. در ضمن، بررسی ۹ محصول هم به دلایلی نظیر عدم امکان تولید محصول، عدم هماهنگی جهت بازدید و انصراف شرکت از ادامه فرآیند ارزیابی متوقف شده است.

1399/03/30
21:14:05
5.0 / 5
2432
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس