جایزه جوان نوآور ماندگار به جوانان خلاق اهدا می شود

جایزه جوان نوآور ماندگار به جوانان خلاق اهدا می شود

دانلود عکس: جلسه معرفی و اعلام جزئیات جایزه جوان نوآور ماندگار بامداد چهارشنبه با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران-غرب، دبیر جایزه، نماینده ولی فقیه و معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه در مجتمع پیامبر اکرم(ص) اجرا شد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر پروین داداندیش، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران-غرب در توضیح این جشنواره بیان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که مقام معظم رهبری شخصاً آنرا ابلاغ کرده اند، بارها موکداً بر مسئله ی جوانان تاکید کرده اند؛ این جایزه نیز برمبنای همین بیانیه و طبق نیازهای جامعه و به افتخار دانشجوی شهید مدافع حرم این دانشگاه، شهید موسوی، که در رشته ی مکانیک تحصیل می کرده است، طراحی شده است.

داداندیش اضافه کرد: پس از بررسی های چندماهه و شناسایی جوایز مختلفی که در این سطح به دانشجوها اعطا می شود، این جایزه با اهداف مختلف مشخص شده است.
دکتر امین پیرمحمدزاده، دبیر جایزه پیرامون صحبت های رئیس دانشگاه آزاد واحد تهران-غرب اظهار داشت: در جشنواره جوان ماندگار بستری برای شناسایی جوانانی فراهم خواهد شد که مسئولیتی اجتماعی داشته و مومن و انقلابی عمل می کنند.

پیرمحمدزاده اضافه کرد: نوع جایزه به صورتی است که مولفه های جوانان دانشجویی که نوآورانه و مسئولانه به مسائل و معضلات روز جامعه توجه دارند، مورد توجه قرار می گیرد.

دبیر جایزه افزود: جایزه جوان نوآور ماندگار، در چهار مرحله داوری می شود؛ ارزیابی اولیه، ارزیابی علمی توسط اساتید متخصص، ارزیابی توسط کمیته های داوری استانی و در آخر هم سه نفر از برگزیدگان هر استان، در سطح ملی مورد تشویق قرار می گیرند و جوایزی به آنها تقدیم می شود. هم چنین به جوانان بیست ساله ای که ایده و طرح های نوآورانه و خلاقانه ای دارند نیز نشان "شهید موسوی" تقدیم می شود.

پیرمحمدزاده در آخر بیان کرد: جوانان ۱۸ تا ۳۵ سال در سراسر کشور می توانند مستندات علمی و فناورانه شان را از تاریخ ۲ دی ماه تا ۲ اسفندماه امسال بوسیله راه های ارتباطی موجود مثل وب سایت javanprize.otg ارسال نمایند.

دبیر جایزه درباره ی شرکت کنندگان واجد شرایط نیز این چنین توضیح داد: در این جشنواره با وجود این که محدودیت ملی وجود دارد، هیچ نوع محدودیت مذهبی وجود ندارد و شرکت کنندگان تمام ادیان رسمی جمهوری اسلامی ایران، مجاز به شرکت هستند.
وی اشاره کرد: همچون فاکتورهای اصلی در ارزیابی مستندات ارسالی می توان به ارزیابی خلاقیت و نوآوری ایرانی در ایده و روش طرح ها، علمی بودن محتوای تولیدشده و تناسب ایده ی آن با معضلات و مشکلات کشور، مشارکت و شبکه سازی برای ارتقاء و کمک به رویش انقلاب و اشتغال زایی برای اقشار لطمه پذیر اشاره نمود.
منبع:

1399/10/14
01:17:21
0.0 / 5
1367
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دانلود عکس