جریمه 10 میلیون دلاری شركت انگلیسی به سبب هك شركت رقیب

جریمه 10 میلیون دلاری شركت انگلیسی به سبب هك شركت رقیب

دانلود عکس: شرکت انگلیسی تیکت مستر که در زمینه فروش انواع بلیط رویدادهای هنری فعالیت می کند، به سبب هک کردن شرکت رقیب 10 میلیون دلار جریمه شد.به گزارش دانلود عکس به نقل از ورج، تیکت مستر و شرکت مادر تخصصی آن لایو نیشن به استخدام یکی از کارکنان سابق شرکت رقیب به نام کراودسرج اعتراف کرده اند. آنها اطلاعات لازم برای هک کردن شبکه کامپیوتری کراودسرج را از این طریق به دست آورده اند و به گردش کار شرکت مورد اشاره دست یافته اند.
از جمله اطلاعاتی که بدین شیوه به دست آمده نام کاربری و کلمه عبور برخی کارکنان کراودسرج بوده است.
بر اساس بررسی های انجام شده، کارکنان تیکت مستر بطور مکرر و به شکلی غیرقانونی با بهره گیری از کلمات عبور سرقت شده، به کامپیوتر های شرکت رقیب دسترسی یافته و اسرار تجاری آنرا سرقت کرده اند.
به گفته ست دوچارم وکیل پیگیر این پرونده، تیکت مستر قصد داشته از این طریق رقیب خودرا به زانو درآورد و آنرا از گردونه رقابت حذف کند.
این رویداد مربوط به سال ۲۰۱۷ است که کراودسرج با شرکت دیگری به نام سانگ کیک ادغام شد. در سالهای بعد لایو نیشن یکی از کارکنان سابق کراودسرج به نام استفان مید را استخدام کرد و زیشان زیدی مدیر وقت تیکت مستر و برخی مدیران ارشد این شرکت استفان مید را وادار به افشای اسرار تجاری محل کار سابقش کردند.
این کارمند سابق لینک صفحات تهیه و صدور بلیط های کراودسرج را هم در اختیار تیکت مستر قرار داد و این روند تخلف از سال ۲۰۱۳ تا سال ۲۰۱۵ ادامه یافت.
کشف و رسیدگی به این تخلف از سال ۲۰۱۷ شروع شده بود.


منبع:

1399/10/14
19:28:03
0.0 / 5
1415
تگهای خبر: شركت , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دانلود عکس