از سوی معاون آموزشی دانشگاه؛

نحوه امتحانات آخر ترم دانشجویان شریف تشریح شد

نحوه امتحانات آخر ترم دانشجویان شریف تشریح شد

معاون آموزشی دانشگاه شریف به تشریح سیاست های این دانشگاه در مورد امتحانات پایانی نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ پرداخت و اظهار داشت: نمره آخر ترم دانشجویان همانند ترم گذشته و بر مبنای تسهیلات آموزشی که از آغاز ترم اعلام شد؛ محاسبه می گردد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، داود رشتچیان ضمن بیان این مطلب به تشریح نحوه برگزاری امتحانات پایانی نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشجویان دانشگاه شریف پرداخت واظهار کرد: باآنکه نیم­ سال تحصیلی جاری و نیم ­سال تحصیلی قبل، هر دو متاثر از شرایط دشوار ناشی از انتشار کرونا بوده­ اند، اما از این نظر یک تفاوت آشکار بین دو نیم ­سال مشهود بود. در نیم ­سال گذشته به ناگاه با اتفاق غیرقابل انتظار شیوع بیماری مواجه شدیم، در حالیکه در نیم ­سال جاری از ابتدا به شرایط ناگزیر ناشی از بیماری واقف بودیم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: تفاوت شرایط در نیم ­سال قبل و نیم ­سال جاری، در واقع تفاوت در خلال نمودن مسیری است که به ناگهان با ناهمواری مواجه می ­شود با پیمودن مسیری که از ابتدا سختی ­های راه آن تجربه شده و دیده می ­شود. با علم به این موضوع، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به منظور کاستن از دغدغه های دانشجویان که ناشی از شرایط خاص ناشی از شیوع بیماری بوده است، تسهیلات مختلفی را متناسب با شرایط متفاوت این دو نیم ­سال برای آنها در نظر گرفت.
معاون آموزشی دانشگاه شریف اظهار نمود: در نیم ­سال قبل، به علت تجربه نخست دانشگاه در برگزاری غیرحضوری دروس در سطح وسیع، فرصت بسیار کوتاه دانشجویان برای تطابق با شرایط پیش آمده، تاخیر در شروع غیرحضوری برخی از دروس و وجود عدم قطعیت در مواجهه با شیوع کرونا تسهیلاتی نظیر امکان تغییر نمره به p/w، با عنایت به شرایط خاص آن نیم ­سال لحاظ شد.
رشتچیان تصریح کرد: همینطور در ابتدای شروع نیم ­سال جاری در مورد تسهیلات مختص این نیم ­سال (شامل امکان حذف بیشتر از یک درس و کاهش حداقل مجاز تعداد واحدهای درسی) اطلاع رسانی صورت گرفت که این مبنا در عرضه دروس، طراحی تمرین­ های درسی و برگزاری امتحان­ ها توسط اساتید مدنظر قرار گرفته و دانشجویان آموزش ­های غیرحضوری را بر این اساس دریافت نموده ­اند.
وی افزود: همانند نیم ­سال گذشته در نیم سالجاری هم معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شریف خویش را متعهد می داند که موارد خاصی که دانشجویان با آنها مواجه بوده و گزارش نموده اند، را در کمیته ­های مربوطه به دقت مورد بررسی قرار داده و در حد امکان بستر لازم برای جبران آنها را فراهم آورد.
معاون آموزشی دانشگاه شریف تصریح کرد: همگی می­ دانیم روبرو شدن با دو راهی­ های مختلف مشخصه بارز مسیرهای نه چندان هموار است. خیلی از پیشنهادها یا طرح­ هایی که در این زمان در دانشگاه با آنها مواجه بوده ­ایم، از جنس انتخاب مسیر در چنین دو راهی ­هایی هستند. با اعتقاد به این حقیقت که انتخاب هوشمندانه مسیر مناسب در دوراهی­ ها وجه تمایز سازمان­ های موفق است، در انتخاب ناگزیر بین دوراهی ­ها در راه طی شده از آغاز شیوع بیماری همواره تلاش کرده­ ایم با تاکید بر خرد جمعی و بررسی تمام جوانب مسیری را برگزینیم که در یک افق دوردست سبب ارتقاء دانشگاه و بالطبع منتفع شدن دانشجویان و دانش­ آموختگان آن در دراز مدت شود.
رشتچیان اضافه کرد: بعضی از طرح­ ها یا پیشنهادهای که در دانشگاه شریف در این زمان با تامل بررسی شده و مورد موافقت قرار نگرفته ­اند، در واقع مسیرهایی هستند که پا نهادن در آنها امکان دارد باوجود مزایای اولیه، به اعتبار دانشگاه و متاثر به اعتبار دانش­ آموختگان آن در آینده لطمه­ های جبران ناپذیر وارد سازد.
وی تصریح کرد: ایمان داریم میراث گران بهایی که امروز بعنوان دانشگاه صنعتی شریف وجود دارد، حاصل تلاش ­های بی وقفه افرادی در گذشته است که در انتخاب مسیر مصلحت­ های جمعی را به منفعت­ های فردی ترجیح داده ­اند. اینکه امروز نام دانش ­آموختگان دانشگاه به حق به اعتبار علمی، توانمندی، پایبندی به اخلاق حرف های و تعهد کاری گره خورده است، دستاوردی است که نه یک شبه، بلکه طی سالیان متمادی به ثمر نشسته است و امروز وظیفه همه ماست که از این دستاورد گرانقدر حفاظت نماییم.
معاون آموزشی دانشگاه شریف افزود: اینکه که در آستانه شروع امتحانات پایانی نیم­ سال هستیم، امیدواریم با تمهیدات صورت گرفته توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، دانشکده ­ها و مراکز آموزشی و با بهره ­گیری از تجربیات کسب شده در برگزاری امتحانات به صورت غیرحضوری در نیم ­سال قبل توسط اساتید شرکت در امتحانات نیم ­سال جاری با کمترین دشواری برای دانشجویان همراه باشد.
رشتچیان تصریح کرد: از آنجائیکه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تخطی از اصول حرف های و اخلاقی را اجحاف به حقوق تمامی دانشجویان می ­داند، به منظور احقاق حقوق ایشان و به نمایندگی از آنها با موارد آموزشی نقض کننده این اصول مطابق مقررات و به شکل جدی برخورد خواهد نمود.
وی تصریح کرد: معتقد هستیم دانشجویان علیرغم تمام سختی ­هایی که این روزها به خاطر شرایط سخت ناشی از انتشار کرونا تحمل نموده ­اند، پرچمدارانی شایسته­ برای اعتلای نام و اعتبار دانشگاه هستند. دانشگاه ما به داشتن دانشجویانی که رعایت اصول اخلاق حرف ه­ای را قلباً باور داشته و مقدم بر هر امری می­ دانند بر خود بالیده و می­ بالد. امیدواریم شیرینی آخر مسیر نه چندان هموار این نیم ­سال، نویدگر آغاز روزهایی عاری از بیماری و حضور پرشور دانشجویان در جای جای دانشگاه باشد. چشم ­انداز رسیدن به چنین روزهایی را در افقی نه چندان دور به انتظار نشسته­ ایم.1399/10/20
14:25:50
0.0 / 5
1119
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانلود عکس