رئیس دانشگاه خبر داد

ساخت مدرسه یادبود جانباختگان سانحه هواپیمای اوكراین توسط دانشگاه شریف

ساخت مدرسه یادبود جانباختگان سانحه هواپیمای اوكراین توسط دانشگاه شریف

دانلود عکس: رئیس دانشگاه شریف از ساخت مدرسه ای توسط این دانشگاه در مناطق محروم برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ستارگان خاموش حادثه هواپیمای مسافربری اوکراینی آگاهی داد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر محمود فتوحی در مراسم یادبود فرزندان دانشگاه که به مناسبت سالگرد سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف که با حضور روسای دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی امیر کبیر، علم و صنعت و دانشگاه تهران به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: هجدهم دی ماه سالگرد حادثه جانکاه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی به بازار آمد و بار دیگر جان های ما را در رنج و اندوه فرو برد. جان باختن ۱۷۶ انسان بی گناه همچون ۱۶ دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف و نیز برخی از دانش آموختگان بهادار دیگر دانشگاه های کشور، جامعه ما را در بهت و اندوهی عمیق فرو برد.
وی اشاره کرد: هیچ چیز نمی تواند بسادگی تسلی بخش غم و ماتم خانواده های عزادار و دوستان و آشنایان داغدار آنها باشد جز اینکه از خداوند بزرگ بخواهیم که رحمت و مغفرت خودرا برای این شهدای عزیز از دست رفته و صبر و تحمل و آرامش را برای خانواده ها و دوستان آنها نازل کند.


رئیس دانشگاه صنعتی شریف در ادامه اضافه کرد: برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ستارگان خاموش، خانواده دانشگاه صنعتی شریف در حال ساخت مدرسه ای در یکی از مناطق محروم سیستان و بلوچستان است که به همت یکی از همکاران دانشگاه شریف انجام گرفته است.
فتوحی اشاره کرد: همین طور تعدادی گرنت پژوهشی با عنوان یادبود فرزندان دانشگاه برای کارهای تحقیقاتی که دارای اثرات اجتماعی باشند طراحی شده که جزئیات آن بوسیله معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه اطلاع رسانی می شود.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف در آخر ضمن ابراز همدردی با خانواده، دوستان، اساتید و دانشجویان دانشگاه اظهار داشت: بااینکه ما نمی توانیم گذشته را تغییر دهیم ولی باید از آن درس بگیریم تا در آینده از وقوع خطاهای مشابه و از دست رفتن سرمایه های عظیم انسانی جلوگیری شود.
در ادامه دکتر ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت در ادامه جلسه بار دیگر سالگرد عروج مسافرین سانحه هوایی را تسلیت گفته و اضافه کرد: یکسال از این مصیبت بزرگ که کام تمام مردم ایران خصوصاً جامعه دانشگاهی را تلخ کرد سپری شد. این حادثه یک امتحان بزرگ الهی بر همه ما و خانواده های این عزیزان بود. دانشگاه علم و صنعت ایران نیز چند تن از دانش آموختگان خودرا در این حادثه از دست داد. یاد و خاطره شان را گرامی می داریم و مطمئنیم که همه این شهدا قرین رحمت الهی بوده و در بهشت جاودان متنعم هستند.
همین طور دکتر علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پیامی این حادثه دردناک را شوک بزرگی به ملت ایران خواند و در ادامه اظهار داشت: عزیزان از دست رفته فرزندان این ملت بودند و تمامی خانواده های ایران در این حادثه تلخ غمگین شدند.


دکتر صالحی تمامی دانشجویان حادثه هواپیمای اوکراین را شهیدان راه علم خواند و اظهار داشت: تمامی بازماندگان این دانشجویان را بنا به آیات الهی به صبر و بردباری فرا می خوانم.
وی اشاره کرد: در حقیقت یک معلم شاگردان خودرا همچون فرزندانش دوست دارد و یک معلم نسبت به دو گروه حسادت نمی کند که اگر از او پیشی گیرند، گروه اول فرزندانش و گروه دوم شاگردانش. دانشجویان سانحه هواپیمای اوکراین فرزندان معنوی ما بودند ما را در غم خود شریک بدانید.
در آخر برنامه دکتر عادل فردوسی پور استاد دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف با خانواده های دانشجویان حادثه هواپیمای اوکراین ابراز همدردی کرد و اضافه کرد: ایران عزیزمان بهترین های خودش را در این سانحه از دست داد که این افراد به دنبال آینده ای بهتر رفته بودند. این اتفاق بسیار تلخ و ناراحت کننده است، امیدواریم همیشه اتفاقات بهتر برای کشورمان ایران رقم بخورد.منبع:

1399/10/20
19:32:00
0.0 / 5
1103
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
دانلود عکس