رونمایی از سایت ناحیه نوآوری دانشگاه تربیت مدرس بزودی

رونمایی از سایت ناحیه نوآوری دانشگاه تربیت مدرس بزودی

دانلود عکس: دبیر جشنواره استارپوزال از رونمایی از سایت «ناحیه نوآوری دانشگاه تربیت مدرس» طی هفته های آتی آگاهی داد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سروش اکبرزاده، دبیر جشنواره استارپوزال امروز در اختتامیه جشنواره استارپوزال که در پردیس دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، ضمن تقدیر از شرکت کنندگان در این جشنواره، بیان نمود: سال ها پیش پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس بعنوان مرکزی برای رشد و پرورش بنیان گذاری شد و هم اکنون چهار سایت اصلی دارد. سایت اول آن باعنوان ناحیه نوآوری دانشگاه تربیت مدرس، برای تمام برنامه ریزی کارآفرینی تدارک دیده شده و طی هفته های آینده رونمایی می شود. سایت دوم حدوداً ۶۰ هکتار مساحت دارد، در اتوبان شهید بابایی واقع شده و ۳۰ تا ۴۰ شرکت فناور در آن فعالیت می نمایند. سایت سوم حدوداً ۵ هکتار مساحت دارد و در غرب تهران، بلوار پژوهش واقع شده که ۱۲ هزار متر مربع از آن در اختیار شرکتهای فناور قرار گرفته و سایت پردیس شهرستان نور هم بزودی فعال خواهد شد.
اکبرزاده ضمن اشاره به رویکرد جشنواره افزود: یکی از دغدغه های همیشگی جامعه علمی کشور که تابحال بیشتر به بُعد تئوریک آن اشاره شده، بحث کاربرد علم با صنعت است. اساتید پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در سالهای اخیر کوشیده اند تا با برگزاری جشنواره های مختلف مثل استارپوزال (که تلفیقی از دو واژه استارتاپ و پروپوزال است) طرح های برگزیده را جذب و اجرا کنند.

دبیر جشنواره استارپوزال درباره سابقه جشنواره استارپوزال چنین اظهار داشت: پارک علم و فناوری از بهمن ماه سال قبل تابحال بیشتر از ۴۰۰ طرح از دانشگاه های آزاد و دولتی دریافت کرده که داوری های تخصصی بر روی این طرح ها صورت گرفته است.

اکبرزاده در انتها اظهار داشت: این پارک جدا از جذب طرح ها، ده ها ساعت برنامه و کارگاه در حوزه کارآفرینی برگزار کرده است.
منبع:

1399/10/26
23:45:26
0.0 / 5
1319
تگهای خبر: جشن , جشنواره , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دانلود عکس