نخستین كنگره ملی دانشگاه وكووید ۱۹ انجام می شود؛

بررسی آثار و تبعات روانی كرونا ویروس بر روی دانشجویان

بررسی آثار و تبعات روانی كرونا ویروس بر روی دانشجویان

به گزارش دانلود عکس دبیر علمی اولین کنگره ملی دانشگاه وکووید 19 ضمن اشاره به پذیرش 133 مقاله اولین کنگره ملی دانشگاه وکووید 19، تصریح کرد: در این کنگره آثار و تبعات روانی کرونا ویروس بر روی دانشجویان بررسی خواهد شد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر حمید یعقوبی در نشست خبری که بمنظور تشریح جزئیات برگزاری اولین کنگره ملی دانشگاه وکووید ۱۹ انجام شد با اعلان اینکه در نخستین کنگره ملی ۲۱۴ مقاله دریافت شد که بین ۲ تا ۵ نفر نویسنده داشتند، اظهار داشت: حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ محقق مقالات خودرا به این ارسال کردند و موضوعات مقالات علاوه بر زندگی دانشجویان، زندگی دانش آموزان، کادر درمان و سایر اقشار دانشجویان بود.
وی با اعلان اینکه حدود ۲۵ موضوع در حوزه روانشناسی و درمانی مشخص و ۱۳۳ مقاله پذیرفته شد، اشاره کرد: این آثار در هشت محور شامل سبک زندگی، پیامد روانشناختی، پیامد آموزشی و اجتماعی، دانشگاه بعد از کرونا، بهداشت ایمنی و محیط زیست و کووید ۱۹ ارائه شد. رویکرد کنگره چالش ها و فرصت های کووید ۱۹ بر دانشگاه است و ۵۸ سخنران کلیدی در کنفرانس حضور دارند.
دبیر علمی اولین کنگره ملی دانشگاه وکووید ۱۹ اشاره کرد: در این همایش ۶ نشست تخصصی کاربردی با حضور متخصصان پیش بینی شده است که خدمات مشاوره و مددکاری دانشگاه ها در دوران کرونا، خدمات بهداشتی و پیش گیری از کرونا در دانشگاه ها، چالش های آموزش مجازی از منظر دانشجویان و اساتید در دوران کرونا، ابعاد روان شناختی خانواده دانشجو در دوران کرونا، ابعاد جامعه شناختی و فرهنگی دانشجویان در روزهای کرونا و آموزش مجازی دانشجو در دوران کرونا و پسا کرونا از عناوین برخی از این جلسه ها خواهد بود.
وی اشاره کرد: این کنگره به مدت دو روز به شکل مجازی میزبان علاقه مندان خواهد بود و تلاش می شود نتیجه نشست ها بعنوان راهبردهای اجرائی در دوران کرونا و پسا کرونا مورد استفاده سازمان دانشجویان و دانشگاه ها قرار گیرد. جهان در چند ماه اخیر درگیر بیماری عالمگیر کووید- ۱۹ بوده و تمامی شئونات اجتماعی اقتصادی فرهنگی آموزشی خانوادگی و شخصی افراد و جوامع دستخوش تغییر و دگرگونی شده است.
وی افزود: در این بین یکی از محیط هایی که بسیار از این بیماری پاندمیک لطمه دیده و تحت تاثیر آن قرار گرفته، دانشگاه است. پس بمنظور شناسایی و ارائه راهکارهای عالمانه از طرف پژوهشگران و پژوهشگران دانشگاهی مقرر است به میزبانی مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف «اولین کنگره ملی دانشگاه و کووید- ۱۹ » توسط دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مراکز مشاوره دانشگاههای صنعتی شریف، تهران و شیراز اجرا شود.
رئیس مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف یادآورشد: در برگزاری این کنگره مراکز مشاوره و مراکز بهداشت و درمان دانشگاههای سراسر کشور همکاری دارند.
دبیر علمی نخستین کنگره دانشگاه و کووید ۱۹ درباب محورهای کنگره اظهار نمود: کنگره در ۸ محور سبک زندگی، نتایج روانشناختی، نتایج آموزشی، نتایج اجتماعی، نتایج خانوادگی، دانشگاه بعد از کرونا، پیشگیری و رفتارهای بهداشتی، و بهداشت، ایمنی، محیط زیست و کووید-۱۹ برگزار می گردد.
دکتر یعقوبی رویکرد این کنگره را بین رشته ای معرفی و اظهار امیداوری کرد با بهره گیری از دانش و تجربه متخصصان رشته های روانشناسی، مشاوره، بهداشت و درمان، آموزش عالی، مدیریت، جامعه شناسی، اقتصاد و رشته و گرایش های مرتبط، راهکارهای اجرائی و علمی مبتنی بر شواهد برای مدیریت هرچه بهتر دانشگاه در دوره کرونا و پسا کرونا ارائه شود.
به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، در ادامه دکتر منصوره صادقی با اعلان اینکه اواخر سال ۲۰۱۹ پاندمی کرونا شیوع پیدا کرد سبک زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داد اظهار داشت: این بیماری دستورات فاصله گذاری اجتماعی آداب و سبک زندگی را تغییر داد. در حقیقت این پاندمی علاوه بر نقاط منفی نقاط مثبتی بر زندگی افراد همچون دانشجویان دارد.
وی در ادامه اشاره کرد: ویروس کرونا بر روند زندگی دانشجویان نیز تاثیر زیادی داشت به شکلی که آموزش از حضوری به مجازی تبدیل شد ذو دانشجویانی که به دنبال استقلال هستند سبک زندگی را تغییر دادند. موضوعات اضطراب در این دوران برای دانشجویان بسیار اهمیت داشت و دفتر مشاوره دانشگاهی کوشش کرد تا سیستم ایمنی دانشجویان را ارتقا دهد.
عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد: دفتر مشاوره و سلامت دانشگاه ها برای افزایش تاب آوری و افزایش ایمنی، برنامه ها و پویش های زیادی اجرا کردند. ضمن اینکه کنگره ملی دانشگاه و کووید۱۹ با در نظر گرفتن ابعاد سلامت روانی، سلامت اجتماعی، سلامت معنوی اول و دوم بهمن ماه انجام می شود. در این کنگره سبک زندگی دانشجویان و تاثیران روان شناختی روی سبک زندگی و آموزش آنها بررسی می شود.
منبع:

1399/10/28
15:05:20
0.0 / 5
1243
تگهای خبر: آثار , آموزش , ایمنی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دانلود عکس