مدیركل دانشجویی وزارت بهداشت اعلام كرد

ستاندن مجوز استخدام مشاوران در دانشگاه های علوم پزشكی

ستاندن مجوز استخدام مشاوران در دانشگاه های علوم پزشكی

به گزارش دانلود عکس مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت از ستاندن مجوز استخدام مشاوران در دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی آگاهی داد و اظهار داشت: با راه اندازی سامانه آنلاین دانشجویان علوم پزشکی به صورت مجازی مشاوره می شوند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، مهندس رحمان خدابنده لو در نشست مجازی با رؤسا و کارشناسان ادارات مشاوره دانشگاه های علوم پزشکی اظهار داشت: راه اندازی و ایجاد این سامانه برخط دانشجویان علوم پزشکی را به صورت آن لاین غربالگری می کند، خوشبختانه برای اولین بار این سامانه آنلاین در سطح دانشگاه های علوم پزشکی قابل دسترس برای کاربران و دانشجویان علوم پزشکی خواهد بود و امید است که با برگزاری این کارگاه آموزشی، دانش فنی در راه کار و فعالیت با این سامانه، افزایش یابد.
وی اظهار نمود: تکمیل و راه اندازی این سامانه، در شرایطی که با شیوع بیماری کرونا، مواجه هستیم، کار آسانی نبود و خوشحالم که با کمک و راهنماییدوستان و مشارکت فنی همکاران بخش IT معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و همکاران مان در اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان، اتفاق مهمی در حیطه خدمات مشاوره به دانشجویان علوم پزشکی، رقم زده شد.
مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با اعلان اینکه ماه ها وقت و انرژی صرف، راه اندازی این سامانه برخط شده است، اظهار داشت: اساسا بازخوردهای مثبتی که از ایجاد و فعالیت این سامانه برخط در دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی می گیریم، موجب افزایش انگیزه خدمت در شما و ما خواهد شد. امیدوارم با شروع ترم تحصیلی جدید، غربالگری آنلاین دانشجویان جدیدالورود علوم پزشکی توسط این سامانه، سرآغاز اتفاقات خوبی برای ما در حوزه انجام خدمات مشاوره ای به دانشجویان باشد. مشکلات و پیشنهادات شما عزیزان در حوزه مشاوره را در این جلسه دریافت کردم و اساسا این موارد بررسی خواهد شد و اگر نیاز به اصلاح باشد، رسیدگی های لازم انجام می شود.
خدابنده لو همین طور با اشاره به دریافت گزارش های انرژی بخش دانشگاه های علوم پزشکی و حمایت آنها از اجرای طرح «همقدم»، اظهار داشت: اجرای این طرح به صورت مصاحبه و گفت وگوی تلفنی است و تلاش دارد به دور از فضای مجازی گسترده امروز یا استفاده از پرسش نامه های آنلاین و... کار خودرا فقط بوسیله یک تماس تلفنی زنده و در قالب یک گفت وگوی صمیمی پیش ببرد؛ تا دانشجویان را از فضای تنهایی و انزوای به وجود آمده در اثر شرایط محدودیت های ارتباطی ناشی از کرونا تا حد امکان دور نگاه دارد.
وی اظهار داشت: در این طرح تاکید بر مشاوره یا مصاحبه و گفت وگوی تلفنی و نه مجازی است. در حقیقت هدف ما این نیست که بدانیم چند درصد از دانشجویان گرفتار چه مشکلاتی هستند، برای اینکه این را به خوبی می دانیم مشکلات روانشناختی وجود دارد و همیشه نیز وجود داشته است. "همقدم" بودن این طرح از این جهت است که دانشجو بداند تنها نیست و ادارات مشاوره و سلامت روان دانشجویی گام به گام با آنان در حرکت هستند و در صورت نیاز می توانند از خدمات این ادارات استفاده کنند
مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت همین طور به ستاندن مجوز استخدام مشاوران در دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی اشاره نمود و اظهار داشت: گرفتن مجوز استخدام کار آسانی نیست و بالاخره با زحمات و تلاش هایی که در حوزه ستادی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت انجام شد، موفق شدیم برای هر دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی، مجوز اشتغال یک نفر را برای استخدام ستاندن نماییم. به هر حال اهمیت ادارات مشاوره و سلامت در دانشگاه های علوم پزشکی بر هیچ کسی پوشیده نیست و بدین جهت سعی کردیم شرایطی رقم بزنیم که هر دانشگاه، بتواند یک نیروی انسانی در حوزه مشاوره، بوسیله برگزاری آزمون استخدامی جذب نماید وامیدوارم بتوانیم با استخدام افراد کاربلد و متخصص در این عرصه، اتفاق مهم دیگری را در این حیطه رقم بزنیم.
در ادامه این جلسه، باقری، کارشناس اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت به بررسی وضعیت سامانه آنلاین غربالگری دانشجویان علوم پزشکی پرداخت و درباب بخش های مختلف فنی این سامانه و همین طور نحوه کار با ابزارهای این سامانه و نیز چگونگی پرکردن پرسشنامه های این سامانه، سخنانی ارائه کرد.
منبع:

1399/11/01
18:14:55
0.0 / 5
1115
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دانلود عکس