رئیس دانشگاه خوارزمی خبر داد

جذب ۳۲۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه

جذب ۳۲۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه

رئیس دانشگاه خوارزمی از پذیرش 320 دانشجوی خارجی از 10 كشور خارجی در این دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: 19 پژوهشگر پسادكتری نیز از میان دانشجویان ایرانی غیر مقیم فارغ التحصیل از دانشگاه معتبر جهان در دانشگاه خوارزمی جذب شدند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر عزیزالله حبیبی در مراسم افتتاح مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه خوارزمی ضمن بیان این مطلب اشاره ای به تاریخچه تاسیس این دانشگاه کرد و اظهار داشت: پیش از سال ۹۰ دانشگاه خوارزمی بعنوان دانشگاه تربیت معلم نقش آفرینی می کرد اما نکته عطف آغاز کارهای فعلی دانشگاه برمبنای مصوبه مجلس از سال ۱۲۹۷ آغاز شد و در مجموع پردیس جدید دانشگاه در سال ۱۳۳۶ شکل گرفت اما آخرین تغییرات این دانشگاه در سال ۱۳۹۳ با الحاق دانشگاه علوم اقتصادی صورت گرفت.
وی در ادامه اشاره کرد: هم اکنون حدود ۵۱۵ نفر بعنوان هیات علمی در دانشگاه خوارزمی فعالیت می نمایند که ۴۹ نفر آنها استاد تمام، ۱۱۱ نفر دانشیار، ۳۳۷ نفر استادیار و ۱۸ نفر نیز مربی هستند. ضمن اینکه ۷۶۵ کارمند مشغول ارائه خدمات در دانشگاه هستند.
رئیس دانشگاه خوارزمی اشاره کرد: هم اکنون ۵۴۰۴ دانشجوی کارشناسی، ۳۵۴۸ نفر دانشجوی کارشناسی ارشد و ۱۹۰۰ نفر نیز دانشجوی دکتری مشغول به تحصیل در دانشگاه خوارزمی هستند و ۱۵ دانشکده در این دانشگاه فعال است که دانشکده هنر بعنوان جوان ترین دانشکده دانشگاه شناخته می شود.
دکتر حبیبی اشاره کرد: ۳۳۳ رشته گرایش در دانشگاه خوارزمی وجود دارد که ۶۷ رشته گرایش در دوره کارشناسی ۱۷۴ رشته گرایش کارشناسی ارشد و مابقی در دوره دکتری دانشجو می پذیرد.
وی درباب قراردادهای کلان پژوهشی دانشگاه خوارزمی در سال ۹۸ نیز اظهار داشت: سه قرارداد کلان پژوهشی در سال قبل منعقد شد که برداشت میدانی و ممیزی اطلاعات مربوط به تابلوها و اماکن غیرمسکونی منطقه ۷ شهرداری تهران، طرح پژوهشی شناسایی و معرفی الگوهای تخلفات و تقلبات بیمه های درمان با بهره بردن از هوش مصنوعی و بررسی بسترهای نارضایتی و اعتراضات اجتماعی و تدوین راهبرد مدیریت اجتماعی آنها همچون این طرح ها می باشد.
رئیس دانشگاه خوارزمی به فرصت های این دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: راه اندازی شهر سلول کشور، قابلیت تاثیرگذاری مطلوب در ارتقای سطح فرهنگی، اجتماعی و علمی منطقه، جذب دانشجویان بومی و حل مشکلات مربوط به این حوزه در جامعه و استقرار دانشگاه در دو استان و وجود فرصت های مفید و منحصربه فرد همچون این فرصت ها است.
وی درباب مهمترین کارهای مراکز رشد و ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: دراین زمینه ۴۱ هسته فناوری و شرکت، راه اندازی مرکز نوآوری جواهرات، تنظیم ۹ قرارداد فناوری، تفاهم نامه با شهرداری تهران و یک محصول دانش بنیان در دانشگاه خوارزمی اتفاق افتاده است.
دکتر حبیبی با اشاره به عضویت دانشگاه خوارزمی در مجامع بین المللی و توسعه همکاریهای علمی دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: انجام تعاملات علمی با دانشگاه اروپایی آسیایی انعقاد تفاهم نامه خارجی برگزاری دوره های مشترک تحصیلات تکمیلی و عضویت در اتحادیه بین المللی دانشگاه ها، اتحادیه بین المللی دانشگاه های جنوب آسیا، موسسه فرهنگی اکو و اتحادیه تبادل دانشجویان آیسته همچون این فعالیت ها است.
وی از جذب ۳۲۰ دانشجوی خارجی از کشور عراق، پاکستان، افغانستان، سوریه، لبنان، تونس، هندوستان، امارات، ایتالیا و فرانسه در دانشگاه خوارزمی آگاهی داد و اظهار داشت: ۱۹ پژوهشگر پسادکتری نیز از میان دانشجویان ایرانی غیر مقیم فارغ التحصیل از دانشگاه های معتبر جهان در این دانشگاه جذب شده است. ضمن اینکه دوره های مشترکی نیز با دانشگاه ها و مراکز تخصصی خارجی برگزار می نماییم و دانشجویان خارجی خصوصاً از کشورهای همسایه به شکل غیر بورسیه جذب این دانشگاه می شوند.
دکتر حبیبی با اشاره به پنج درخواست دانشگاه خوارزمی از معاونت آموزشی وزارت علوم اظهار داشت: کسب مجوز پذیرش دکتری در رشته های موجود، مشارکت در طرح پژوهشی (پروژه پنج دانشگاه برتر)، تسری در دادن مجوز به رشته و گرایش های درخواستی، امکان ایجاد پردیس دانشگاه در مناطق آزاد و تاسیس دانشکده گردشگری همچون این درخواست ها است که امیدواریم با موافقت وزارت علوم محقق شود.
رئیس دانشگاه خوارزمی در آخر از تصمیم این دانشگاه جهت راه اندازی دانشکده تحصیلات تکمیلی آگاهی داد و اظهار داشت: این دانشکده در تهران راه اندازی می شود و در رشته های بین رشته ای و کاربردی دانشجو پذیرش خواهدنمود.1399/04/02
23:49:26
5.0 / 5
2581
تگهای خبر: آموزش , بیمه , خدمات , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس