در نشست كمیته دانشگاهیان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی مطرح شد

لزوم لطمه شناسی و بررسی آیین های دهه فجر برای جلوگیری از سواستفاده های دشمن

لزوم لطمه شناسی و بررسی آیین های دهه فجر برای جلوگیری از سواستفاده های دشمن

به گزارش دانلود عکس معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با تاکید بر دقت بیشتر در برگزاری آیین ها و مراسم مختلف دهه فجر اظهار داشت: دشمن از نقاط ضعف ما در برگزاری آیین ها سوء استفاده می نماید و این برنامه ها باید از قبل بررسی و لطمه شناسی شوند تا به بهترین نحو برگزار شوند.به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، نشست کمیته دانشگاهیان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی، روز گذشته با حضور نمایندگان دانشگاه ها و مراکز فرهنگی در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام شد.

دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در این جلسه با تاکید بر لزوم تبیین صحیح دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: وقتی حرکت عظیمی همچون پیروزی انقلاب اسلامی استمرار می یابد، ذهنیت این رویداد بزرگ باید به درستی در اذهان تبیین شود.

وی اضافه کرد: این ایام فرصت مغتنمی است که تصویری صحیح از دستاوردهای انقلاب اسلامی در معرض دید همگان قرار گیرد و تفسیرهای صحیحی در این خصوص ایراد شود.

دکتر غفاری با اعلان اینکه خانواده بزرگ دانشگاه و دانشگاهیان به خوبی از عهده تبیین صحیح دستاوردهای انقلاب برمی آیند، اظهار داشت: دانشگاهیان می توانند مواردی از قبیل استقلال کشور، جمهوریت و دیگر آموزه هایی که در ۴۰ سال قبل جزو ذخایر انقلاب انباشته شده و حتما باید مورد توجه قرار گیرند، به خوبی تبیین کنند تا مورد استفاده همگان قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در تبیین انقلاب اسلامی با یک واقعه بزرگی مواجه هستیم که فراتر از مرزهای کشور گسترش یافته و پهنه وسیعی دارد، از طرفی هم با نسلی جوان و هوشمند مواجهیم و تبیین دستاوردهای انقلاب برای آنها کارهای بسیار وسیع تر و گسترده تری را می طلبد که همفکری و برگزاری این جلسات به انجام این مساله کمک می نماید.

دکتر غفاری با تاکید بر دقت بیشتر در برگزاری آیین ها و مراسم مختلف دهه فجر اضافه کرد: دشمن از نقاط ضعف ما در برگزاری آیین ها سوء استفاده می نماید و این برنامه ها باید از قبل بررسی و لطمه شناسی شوند تا به بهترین نحو برگزار شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اعلان اینکه برنامه های فرهنگی و آیینی در محیط های دانشگاهی بهتر صورت می گیرد، گفت: باید در اجرای تمامی برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی، اهتمام مان بر این باشد که باورپذیری نسبت به پیشرفت ها و دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی به درستی مطرح و تبیین شوند و این دستاوردها برای نسل جدید هم باید با زبان خودشان عنوان شود.

دکتر غفاری در آخر از حضور نمایندگان دانشگاه ها و مراکز فرهنگی و اجرائی در این جلسه تشکر کرد.

در ادامه این جلسه حاضران دیدگاه ها، نقطه نظرات و برنامه های سازمان های مربوطه خودرا درباب اجرای برنامه های دهه فجر اعلام نمودند.

در اختتام این جلسه قرار شد با جمع بندی نظرات و دیدگاه های حاضران، برنامه مدونی برای حضور دانشگاهیان در برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی تدوین و ابلاغ شود.

بر اساس اعلام اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این جلسه نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، جهاد دانشگاهی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاه پیام نور، دانشگاه جامع علمی کاربردی و بسیج دانشجویی حضور داشتند.

منبع:

1399/11/03
22:23:16
0.0 / 5
1133
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دانلود عکس