وزیر علوم در نامه ای به رییس سازمان برنامه خواستار شد؛

تشكیل جلسه كارگروه یكپارچه سازی حقوق اساتید دو وزارتخانه علوم و بهداشت

تشكیل جلسه كارگروه یكپارچه سازی حقوق اساتید دو وزارتخانه علوم و بهداشت

دانلود عکس: وزیر علوم طی نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خواهان تسریع در تشکیل جلسه کارگروه یکپارچه سازی ضرایب حقوق و مزایای اعضای هیات علمی و کارکنان دو وزارتخانه علوم و بهداشت شد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا؛ دکتر منصور غلامی با ارسال نامه ای به دکتر محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر موافقت و دستور معاون اول رئیس جمهوری در خصوص تشکیل کار گروه مشترکی متشکل از نمایندگان وزارت علوم تحقیقات و فناوری؛ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همین طور سازمان برنامه و بودجه کشور، خواهان تسریع در تشکیل جلسه کارگروه و بررسی روند و چگونگی اجرای موضوع شد.
در نامه وزیر علوم خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه آمده است: پیرو نامه شماره ۱۷۳۱۸۹/و مورخ ۱۸ آبان ۱۳۹۹ درباب تشکیل کارگروه یکپارچه سازی ضرایب حقوق و مزایای اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، موسسات آموزشی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خواهشمند است حسب تاکید معاون اول رئیس جمهوری دستور فرمایید بمنظور رسیدگی به موضوع یاد شده و تشکیل جلسه تسریع لازم به عمل آید.
بر طبق این گزارش، دکتر غلامی قبل از این نیز رسیدگی به موضوع را از معاون اول رئیس جمهوری خواهان شده و اظهار کرده بود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حسب ماده یک قانون احکام دائمی طبق مقرراتی خاص و بر طبق بخشنامه های مصوب هیئت های امنا اداره می گردند و انتظار می رود حقوق و مزایای اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی (به جز کارکنان کادر درمانی که مشمول طرح تمام وقتی جغرافیایی هستند) یکسان باشد. اعمال مصوبات متفاوت در هیئت های امنای دو وزارت همیشه سبب بروز عدم رضایت در میان اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه ها و مؤسسات پژوهش و فناوری بوده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، بر طبق پیشنهاد وزیر علوم، بمنظور رفع نارضایتی های موجود، کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجة کشور تشکیل گردد تا نسبت به یکپارچه سازی ضرایب حقوق و مزایای دو وزارتخانه، اقدام و پیشنهادات این کارگروه برای تصویب در دستور کار هیئت های امنای ذی ربط قرار گیرد.
منبع:

1399/11/05
21:46:55
0.0 / 5
1005
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دانلود عکس